1 września – ZAPRASZAMY !

Zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego!

Zapraszamy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego!

Niebawem w Polskich szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek, a mali Polacy przebywający za granicą, zapisani do Polskich Szkół Internetowych rozpoczną naukę przez Internet. Po wszystkich wspaniałych przygodach wakacyjnych, gdy powoli zaczyna się jesień, czas na kolejną wędrówkę, tym razem naukową. W trakcie całorocznej przygody edukacyjnej, która rozpocznie się 1 września, rodzice i dzieci, co tydzień będą odkrywać nowe, nieznane tajniki m.in. języka polskiego, historii czy matematyki.

1 września o godz. 17.00 i 19:00 (polskiego czasu) zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017!

Podczas tego spotkania online, przywitamy wszystkich naszych uczniów, a także opowiemy o tym, co będzie Was czekać po 1 września. Pojawią się wskazówki jak korzystać z platformy oraz jakie nowe funkcje i ułatwienie, a także możliwość wsparcia, czekają na Was w nowym roku szkolnym.

Jak dołączyć do spotkania?

• Do spotkania będzie można dołączyć za pośrednictwem linku jaki otrzymają Państwo wraz z mailowym zaproszeniem.
  • Również za pośrednictwem Internetowej Platformy Edukacyjnej będą mogli Państwo dołączyć do tego spotkania. Szczegóły znajdą Państwo w zakładce Webinaria.
  • Zostały zorganizowane dwa spotkania z racji dużej ilości uczestników. Ich zakres będzie taki sam, więc prosimy o uczestnictwo tylko w jednym z nich.

Podczas realizacji przygotowanego materiału wspólna nauka przeplatać się będzie z zabawą. Zespół Polskich Szkół Internetowych Libratus nieustannie stara się o to, aby nowatorska forma wciąż zaskakiwała i cieszyła maluchy i starszych. Na małych Polaków korzystających z naszej platformy będą czekać nowe gry i materiały multimedialne, które jeszcze bardziej rozbudzą w nich ciekawość świata. Edukacja w ramach innowacyjnego projektu Polskich Szkół Internetowych Libratus, koordynowanego przez Fundację Edukacji Polonijnej odbywa się zgodnie z polską podstawą programową, dzięki czemu dzieci mieszkające za granicą mają szansę na otrzymanie takiej samej edukacji jak ich rówieśnicy w Polsce.

Uczniowie otrzymują dostęp do Internetowej Platformy Edukacyjnej, na której zamieszczone są multimedialne materiały pomocne dzieciom w nauce i rodzicom w planowaniu lekcji. Dzięki temu dziecko realizuje program obowiązujący w danej klasie szkoły podstawowej czy gimnazjum. Przy pomocy Internetu odbywają się także Webinaria, czyli lekcje online z polskimi nauczycielami, które zapewniają małym Polakom stały kontakt z językiem ojczystym. Lekcje te zawierają gry, filmy i prezentacje edukacyjne dzięki czemu dzieci chętnie przyswajają wiedzę i motywują się do dalszej nauki. Wraz z nowym rokiem szkolnym czeka na nich jeszcze więcej wyzwań i możliwości edukacyjnych.

Nauka w projekcie Polskie Szkoły internetowe Libratus to szansa na edukację i dorastanie w bliskości swojego kraju i języka. Razem rozpocznijmy edukacyjną przygodę już 1 września. Czkamy na Ciebie, nie może Ciebie zabraknąć na rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2016/2017!