„Wokół języka polskiego” – zajęcia dodatkowe

Fundacja Edukacji Polonijnej łącząc siły z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie i Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, chce zaproponować rodakom mieszkającym poza granicami kraju niezwykłą możliwość pozostania w nieustannym kontakcie z językiem i rodzimymi tradycjami. Istniejemy dla Państwa, a przede wszystkim dla Waszych pociech, dla których dwujęzyczność może okazać się w przyszłości ogromną szansą, doskonałym zawodowym startem, a także pozwoli im zachować świadomość skąd się wywodzą i jaka jest ich historia.

Specjalnie z myślą o tych, którzy pragną, by ich dzieci nie zatraciły zdolności posługiwania się językiem polskim, stworzyliśmy cykl otwartych Webinariów (internetowych lekcji), które zapewniają nie tylko nieustanny kontakt z rodzimym językiem, ale także poszerzają wiedzę na temat historii, tradycji i zwyczajów. To umiejętności i wiedza, które zaprocentują w przyszłości. Już dziś wiele statystyk stawia język polski w jednym szeregu z takimi językami, jak węgierski, chiński czy fiński. Dlaczego? Bo są niezwykle trudne! A trudne w dzisiejszych czasach oznacza ATRAKCYJNE! Posługiwanie się językiem polskim to niezwykły dar od losu, który z pewnością okaże się warty zainwestowania odrobiny czasu, więc pielęgnujmy go w sobie, bo nigdy nie wiadomo jakie niespodzianki przyniesie przyszłość, a raz zdobytych umiejętności już nikt nam nie odbierze.

Staramy się, by nasze lekcje nie były przykrym obowiązkiem, ale przyjemnością zarówno dla rodziców, jak i dla ich dzieci, żebyście z chęcią po pracy i szkole spotykali się z nami we wspólnej internetowej przestrzeni i oddawali się nauce przez zabawę – taka daje najlepsze efekty! Nasi nauczyciele to ludzie z pasją, którzy uwielbiają swoją pracę, o czym będziecie mieli szansę sami się przekonać jeśli tylko zdecydujecie się na udział w naszych Webinariach. Czeka nas dużo świetnej zabawy, która będzie pretekstem do zdobywania cennych umiejętności i nieustannego rozwoju!

Czy moje dziecko może mieć dysleksję?
Omówienie lektury Dr Dolittle. Charakterystyka postaci
Ptasia stołówka
Unia Europejska dla dzieci
W co się bawić? Gry i zabawy językowe na długie jesienne wieczory