Zmiany w Ustawie Prawo Oświatowe! Reforma edukacji – co to oznacza?

Reforma edukacji to temat wzbudzający zainteresowanie wielu osób. Rodzice zastanawiają się, czy wpłynie ona na formę kształcenia ich dzieci. Temat ten powinien zwrócić uwagę rodzin, które zamierzają wyjechać z Polski.
W związku ze zmianami w Ustawie Prawo Oświatowe wchodzącymi w życie od 1 września 2017 roku, możliwość korzystania z bezpłatnej polskiej edukacji za granicą będą miały tylko te rodziny, które planują emigrację. Dzieci będą mogły zostać zapisane do szkół, które znajdują się w obrębie województwa, w którym są zameldowane. Dopełnienie wszelkich formalności jeszcze przed wyjazdem umożliwi rozpoczęcie nauki od września. Rodzice, którym zależy na bezpłatnej polskiej edukacji swoich pociech mogą wypełnić formularz aplikacyjny (www.libratus.edu.pl/emigruje). Dzięki temu Mali Polacy przebywający poza granicami kraju będą mogli bezpłatnie kontynuować realizację polskiej podstawy programowej, otrzymując państwową legitymację szkolną oraz świadectwo.
Zmiany te nie dotyczą osób, które są już uczestnikami projektu. Prawo nie działa wstecz, zatem wszyscy obecni uczniowie będą mogli kontynuować naukę bez żadnych zmian.