ABSOLWENCI LIBRATUSA

Uśmiechnięte dzieci biegnące ze szkoły

ABSOLWENCI LIBRATUSA

Libratus ma już całkiem dużych wychowanków. Niektórzy z nich to już poważni i brodaci studenci. Są tacy, którzy wrócili do Polski na studia i tak jak Sara i Jędrzej uczą się na krakowskich uczelniach. Sara będzie w przyszłości Panią doktor, a Jędrzej w tym roku zaczął studia na Politechnice Krakowskiej.

Jeden z naszych absolwentów stał się ostatnio sławną postacią w świecie futbolu.

Jakub Szewczyk ma 20 lat, od 16 lat mieszka w Szkocji i pracuje dla PZPN-u jako skaut. Na czym polega jego praca? Jakub wyszukuje w szkockich klubach piłkarskich młodych i utalentowanych piłkarzy, którzy mają polskie korzenie i w przyszłości mogliby zagrać w szeregach polskiej drużyny.

W udzielonym dla Goal.pl wywiadzie przyznał, że urodził się w Polsce i jestem Polakiem. Jego rodzina pochodzi z Bolesławca, ale on sam, od lat mieszka w Szkocji. Jesteśmy bardzo dumni, że Jakub, wymieniając szkoły i uczelnie, w których się kształci, nie zapomniał także o Libratusie. Podkreślił, że dla jego rodziców było bardzo ważne, by mówił po polsku.

Cieszymy się ogromnie z sukcesów naszych uczniów rozsianych po całym świecie, których łączą wspólne korzenie!