Czy i kiedy udać się do logopedy


Wychowanie dzieci wielojęzycznych to zadanie przed, którym stają niemal wszyscy rodzice naszych podopiecznych. Mają oni wiele wątpliwości odnośnie prawidłowego rozwoju mowy dzieci. Otrzymujemy wiele pytań z zakresu logopedii.

Mowa dziecka rozwija się już od urodzenia. Każde nowe słowo wypowiedziane przez dziecko niezmiernie cieszy rodziców, są oni napełnieni dumą. Rodzice powinni bacznie obserwować swoje pociechy i zwracać uwagę na ich prawidłowy rozwój. Często zadajemy sobie pytanie czy już czas udać się z dzieckiem do logopedy. Eksperci podkreślają, że wszelkie podejrzenia o nieprawidłowościach w rozwoju dziecka warto skonsultować ze specjalistą.

W ramach projektu Polskie Szkoły Internetowe Libratus współpracujemy również z logopedami przebywającymi za granicami Polski. W tym roku w trakcie zagranicznych egzaminów Rodzice mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami kilku poradni logopedycznych.

Logopedzi, którzy nawiązali w tym zakresie współpracę z projektem Polskie Szkoły Internetowe Libratus to:
– Pani Aneta Nott-Bower z http://bilingualhouse.com/
– Pani Kamila Wilkosz – Target – Logopeda Londyn http://www.logopedalondyn.co.uk/
– Pani Małgorzata Zalewska http://logopeda.co.uk/

Dwujęzyczność wynikająca z emigracji i jednocześnie nauki w języku polskim to niewątpliwie zaleta jednak może wiązać się z wystąpieniem zaburzeń. Problemy te rozpoznawane są poprzez pewne symptomy, jednakże już w wieku około 2-3 lat dzieci mogą zgłosić się do logopedy w celu oceny ich możliwości językowych, gdyż to właśnie wtedy mogą pojawić się niepokojące oznaki w okresie doskonalenia mowy.
Rodzicu, gdy dostrzegasz potrzebę skorzystania z pomocy logopedycznej profilaktycznie lub w przypadku pojawiających się problemów w sferze mowy dziecka przebywającego poza krajem – nie zwlekaj skontaktuj się ze specjalistą.

W prawidłowym rozwoju mowy w języku polskim z pewnością pomocne są polskie zajęcia. Z projektem Polskie Szkoły Internetowe Libratus mali Polacy mogą uczestniczyć w polskim systemie oświaty za pośrednictwem Internetu. Nauka poprzez internetową platformę edukacyjną łączy się z zabawą i jest dla dzieci przyjemnością. Warto korzystać z możliwości jakie daje nam rozwój nowych technologii. Rodziców, którzy chcą zapisać dzieci na bezpłatne zajęcia w języku polskim zachęcamy do rejestracji na www.libratus.edu.pl/zapisy2016

F