Opinie o egzaminach 2020


Konrad zdał 6 egzaminów (klasa 4) w zeszłym tygodniu – bardzo intensywne trzy dni.  Było bardzo dużo nauki i powtórzeń, ale było warto!  Nauczyciele byli wspaniali i swoim spokojem i optymizmem, pomimo odległości, pomogli uczniowi skoncentrować się na wiedzy, którą zdobył w ciągu roku i ze spokojem odpowiedzieć na pytania.  Rozmowy były również inspiracją do dalszej nauki w roku następnym.  Dziękujemy bardzo naszej szkole oraz Libratus za zorganizowanie zdalnych egzaminów w tak szybkim czasie.  Dzięki Państwu możemy kontynuować naukę w roku 20/21. Pozdrawiamy serdecznie!

Prywatne Szkoły "Inspiracja" w Krakowiemama KonradaPrywatne Szkoły "Inspiracja" w Krakowie

Chciałabym podzielić się z Państwem naszą bardzo pozytywną opinią z egzaminu online w Szkole Ekola we Wrocławiu.  Panie, które egzaminowały (Pani Ewa Czuszkiewicz i Małgorzata Kozakowska) bardzo sympatyczne, stworzone do nauki i pracy z dziećmi. Egzamin super zorganizowany i dopięty na tak zwany ostatni guzik. Córka na początku egzaminu była lekko zestresowana, ale dzięki super atmosferze stres szybko zniknął. Panią Ewę od języka polskiego pamiętamy z roku poprzedniego, gdzie również bardzo miło wspominamy. Kilka dni po egzaminie dostaliśmy od Pani Ewy również dodatkowe materiały odnośnie świąt majowych, utrwalające wiedzę w formie zabawy, córka z przyjemnością rozwiązywała. Dziękujemy bardzo Libratusowi i Szkole Ekola za umożliwienie kontynuowania nauki języka polskiego poza granicami kraju.

Zespół Szkół "Ekola" we Wrocławiumama AlexandraZespół Szkół "Ekola" we Wrocławiu

Egzamin w naszej szkole partnerskiej w Gdańsku, został przeprowadzony 12 maja i trwał aż 3h pod rząd. Mieszkamy na Islandii i dzieci w tym wieku nie piszą egzaminów i nie mają ocen. Tymczasem syn, który przygotowywał się do egzaminu przez cały rok, nie miał z tym problemu i po skończonym egzaminie poszedł do szkoły. (…) Możliwość zdania egzaminu online była dla nas świetnym rozwiązaniem – nie musieliśmy lecieć specjalnie do Polski, układać urlopu pod to wydarzenie, syn był w przestrzeni w której czuł się bezpiecznie i miał nas w pokoju obok. Poza tym byli nauczyciele i inni uczniowie, których widział na ekranie komputera. Wszystko w miłej, przyjaznej atmosferze. Polska szkoła jest dla nas dodatkowym obowiązkiem ale dzięki wsparciu na wielu szczeblach co roku udaje się synowi pogłębić wiadomości i zyskać nowe umiejętności językowe, za co jesteśmy Fundacji bardzo wdzięczni.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Nasza Szkoła" w Gdańskurodzice TytusaNiepubliczna Szkoła Podstawowa "Nasza Szkoła" w Gdańsku

Cieszymy się niezmiernie że egzaminy już za nami, było trochę stresu lecz z niewielkim wysiłkiem i dużym zaangażowaniem córki wszystko poszło bardzo gładko i sprawnie… Nauczycielki bardzo miłe i wyrozumiałe, ani przez moment nie wstawiły dziecka na sytuację, z której nie umiałoby wybrnąć… Bardzo dziękujemy za wszystko i pozdrawiam serdecznie całą załogę Libratusa i nasze wspaniałe nauczycielki i nauczyciela ze szkoły partnerskiej w Głębokie koło Rymanowa.​​

Prywatna Szkoła Podstawowa "Smyk" w Bielsku-Białejmama LouisePrywatna Szkoła Podstawowa "Smyk" w Bielsku-Białej

Dziękujemy przede wszystkim Libratusowi i naszej Szkole w Jankowicach, że w tak trudnym i dość dziwacznym momencie w jakim znalazł się świat, znalazły się chęci, dobra wola, przestrzeń na zadbanie o nas – nasze dzieci i nas rodziców. Dodatkowy wysiłek nauczycieli, ich zaufanie do nas i naszych dzieci, że podejdziemy do egzaminów z powagą, czas poświęcony na to, by pomóc nam wyjść z tego impasu, jak się na poczatku wydawalo, oraz nasze działania i wysiłek naszych dzieci –  jesteśmy wszyscy spokojniejsi i  szczęśliwi, że mamy rozwiazanie, a nasze wysiłki włożone w naukę z Libratusem nie poszły na marne. Początkowe obawy czy damy radę, zastąpiła wdzięczność i ulga. Same egzaminy nie były wyjątkowo trudne przez okoliczności – były na wysokim poziomie, a dzieci zdawały je trochę w napięciu, a trochę w spokoju bo z domu. Poza tym w okresie kiedy już miały szansę oswoić się ze zdalnym nauczaniem i kontaktem online z nauczycielami. Podsumowując – było warto podjąć trud i nerwy, dać z siebie wszystko i mieć teraz taki spokój i radość. Proszę przekazać zespołowi Libratusa gratulacje i podziękowania za Wasza prace i naszej szkole Elementarz w Jankowicach – ogromne podziękowania i wielka wdzięczność.

Szkoła Podstawowa Fundacji "Elementarz" w Jankowicachmama MaiSzkoła Podstawowa Fundacji "Elementarz" w Jankowicach

„Cieszymy się niezmiernie że egzaminy już za nami, było trochę stresu lecz z niewielkim wysilkiem i duzym zaangażowaniem córki wszystko poszło bardzo gładko i sprawnie…Nauczycielki bardzo miłe i wyrozumiałe i ani przez moment nie wstawił dziecko w sytuację z której nie umialaby wybrnąć….
Bardzo dziękujemy za wszystko i pozdrawiam serdecznie całą załogę Libratusa i nasze wspaniałe nauczycielki i nauczyciela że szkoły partnerskiej w Głębokie koło Rymanowa.”

Szkoła Podstawowa Fundacji "Elementarz" w Głębokiemmama NicoleSzkoła Podstawowa Fundacji "Elementarz" w Głębokiem

Jesteśmy niecały tydzień po egzaminach. Egzaminach zdanych z bardzo satysfakcjonującymi wynikami. Egzaminach przeprowadzonych online przez nauczycieli Prywatnej Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Katowicach. Nauczyciele byli bardzo pomocni, dyspozycyjni, otwarci na zaproponowane terminy (w większości), kontaktowi, cierpliwi w tłumaczeniu schematu przebiegu egzaminu, przygotowani i to wszystko pomogło w niemal bezstresowym przebiegu całego procesu egzaminacyjnego. Niemal bezstresowym, bo domowi nauczyciele, czyli my-rodzice nie zawsze potrafiliśmy odłożyć stres związany z egzaminem. Co do naszej córki, Natalka również była lekko zdenerwowana przed pierwszym egzaminem, ale potem było już tylko lepiej. Wszystkie 6 egzaminów w klasie 4 zdawała w przeciągu trzech dni, ale w żaden sposób nie było to dla Niej zbyt duże obciążenie. Dzięki miłej atmosferze, w jakiej odbywały się egzaminy, a którą to w dużej mierze zawdzięczamy nauczycielom przeprowadzającym egzaminy, odnieśliśmy wrażenie, że kilkugodzinne przerwy między egzaminami z poszczególnych przedmiotów mogłyby być zdecydowanie krótsze. Mieliśmy duży wpływ na godziny rozpoczęcia egzaminów (dzięki elastyczności nauczycieli) i sami takie kilkugodzinne przerwy preferowaliśmy, gdyż sądziliśmy, że to będzie lepsze dla naszej córki.

Sposób przeprowadzania tegorocznych egzaminów uznajemy z perspektywy czasu za bardzo, bardzo dobry. Pierwotnie mieliśmy ustalony czas egzaminów na dwa dni w końcówce maja, egzaminy miały odbyć się w Katowicach. Wyjazd z jednym z rodziców do Polski tydzień wcześniej (drugi rodzic miał zostać w domu z bratem Natalki), kilkudniowy pobyt u dziadków, następnie kilkugodzinna podróż pociągiem do Katowic dzień przed egzaminem, nocleg w hotelu (dla dziecka zupełnie obcym miejscu), pierwszy dzień egzaminów w zupełnie nieznanym miejscu, drugi nocleg w hotelu i w końcu drugi dzień egzaminów. Taki był plan i sądzimy, że większość lub wszystkie elementy mogłyby wpłynąć negatywnie na kondycję psycho-fizyczną Natalki, co w linii prostej przełożyłoby się na stres, zmęczenie, brak skupienia i w końcu niemożność okazania zdobytej systematyczną codzienną pracą wiedzy na egzaminie. W żaden sposób nie możemy tego porównać do odbytych tydzień temu egzaminów. Natalka była wypoczęta, zdawała egzamin przy biurku, gdzie zazwyczaj się uczyliśmy, w swoim pokoju, doskonale znanym jej miejscu. To na pewno pomogło w opanowaniu nerwów i dodało pewności siebie podczas egzaminów tak pisemnych jak i ustnych.

Korzystając z okazji raz jeszcze pragnę podziękować wszystkim nauczycielom za poświęcony czas, dyspozycyjność, wprowadzenie miłej atmosfery podczas egzaminu, cierpliwość i wyrozumiałość oraz wszystkim pracownikom Libratusa, szczególnie sekretariatowi za współpracę przez cały rok szkolny 2019/2020. Życzymy udanego wypoczynku, kiedy nadejdzie 😀, oczywiście zdrowia w tym specjalnym czasie i jak najszybszego powrotu do normalności. Dla nas ten rok miał być straszny. Straszono nas, że to koniec edukacji wczesnoszkolnej, nowe przedmioty w klasie czwartej, więcej pracy, nauki, coraz trudniej pogodzić ze szkołą tutejszą i braliśmy pod uwagę, że może to być nasz ostatni rok z Libratusem w polskiej szkole. Tymczasem po kilku miesiącach tego roku, dużo wcześniej niż przyszedł wirus do Europy, zauważyliśmy razem z żoną, że praca z Libratusem jest łatwiejsza, przyjemniejsza i widzieliśmy tego owoce również w tutejszej szkole. Kluczem była organizacja pracy, podział przedmiotów pomiędzy rodziców, chęć pracy naszej córki Natalki (choć nie zawsze było kolorowo), ale i to by nie wystarczyło, gdyby nie pomoc, ze strony Libratusa. Podział pracy na tygodnie ułatwia systematyczność, ciekawe konspekty zachęcają dzieci i nas rodziców-nauczycieli do pracy, a egzaminy w tym roku to była wisienka na torcie. To był zdecydowanie najlepszy dla nas rok pracy od początku edukacji i przygody z Libratusem. Z dużym optymizmem patrzymy w przyszłość i bez obaw czekamy, co przyniesie kolejny rok szkolny

Prywatna Szkoła "Elementarz" w Katowicachmama NataliiPrywatna Szkoła "Elementarz" w Katowicach

Kochany Libratusie! Egzaminy był i jest super wspomnieniem. Nauczyciele zarówno Antka (kl.3), jak i Franka (kl.4) z Akademii Sukcesu w Białymstoku oraz Pan Dyrektor i sekretariat wykazali się wielka cierpliwoscią, pomocą, serdecznoscią, dobry sercem w trakcie przeprowadzania egzaminów, i to im wszystkim należą się diamenty. Było super. Denerwowaliśmy się, ale bez potrzeby. Przy okazji jeszcze raz dziękuję jako rodzic za możliwość uczenia moich dzieci online. Widzę jaki progres wykonują, a bez Państwa wyciągniętej ręki dla Polonii byłoby to niemożliwe. Dziękuję bardzo wszystkim i życzę zdrowia.

Akademia Sukcesu "Nasza Szkoła" w Białymstokumama Franciszka i AntoniegoAkademia Sukcesu "Nasza Szkoła" w Białymstoku

Nasz syn Koby jest już po egzaminach z klasy 3. Bardzo się cieszymy, my rodzice i syn, z możliwości skorzystania z egzaminów on-line. W tej nietypowej sytuacji, w której się wszyscy znaleźliśmy, umożliwienie dzieciom sprawdzenia się i przejścia egzaminów, jest bardzo ważne. Szkoła partnerska w Katowicach wykazała się dużym zaangażowaniem Pani Dyrektor i szybko zorganizowała egzaminy. Każdy z nauczycieli najpierw się umawiał i ustalał porę egzaminu. Egzaminy przebiegły w bardzo miłej atmosferze przez skypa i każdy jest zapisany z możliwością odtworzenia. Syn jest bardzo zadowolony z egzaminów, i mimo stresu wspaniale sobie poradził. Forma egzaminów jest jak najbardziej praktyczna, a możliwość zapisu jest potwierdzeniem dla szkoły i ucznia. Obecne technologiczne możliwości jak najbardziej się sprawdzają również w formie egzaminów, a uczniowie którzy doświadczają nauki przez internet, tak jak jest to w przypadku webinariów w Libratusie, nie mają problemu w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości. Wspaniale, że mimo tej sytuacji koronowej podjęto się przeprowadzenia tego typu egzaminów.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa FEP w Katowicachmama KobyNiepubliczna Szkoła Podstawowa FEP w Katowicach

Chcielibyśmy serdecznie podziękować za zorganizowanie egzaminów on-line. Nasza córka Sophie chwaliła sobie przyjazną atmosferę. Sophie martwiła się przed egzaminem, co było zrozumiałe. Jednakże, egzamin z języka polskiego i angielskiego nie był trudny. Jako rodzice uważamy, że egzaminy online były fantastycznym rozwiązaniem w czasie epidemii. Chętnie skorzystalibyśmy z podobnej formy w przyszłych latach, gdyby była taka możliwość. Dziękujemy serdecznie wszystkim nauczycielom i organizatorom egzaminów.

Complex Of Silesian International Schools w Katowicachmama SophieComplex Of Silesian International Schools w Katowicach

Chciałabym wystawić najwyższą notę dla szkoły Gedanensis z Gdańska. Szkoła ta przed egzaminami skontaktowała się z nami, sprawdziła łącze, opowiedziała, jak to będzie wyglądać. Córka po takim wprowadzeniu nie bała się, że czegoś nie zrozumie albo nie będzie wiedziała, co ma robić. Naprawdę super szkoła, świetni nauczyciele i bardzo dobrze i sprawnie działająca dyrekcja.

Szkoła Gedanensis w Gdańskumama MaiSzkoła Gedanensis w Gdańsku

Chciałybyśmy wraz z córką podziękować za wspaniałą atmosferę podczas zdawania egzaminów (szkoła Elementarz w Zawierciu, kl. 3). Nauczyciele bardzo przyjaźnie nastawieni, nie było stresu, ponieważ z uśmiechem na twarzy podchodzili do uczniów. Córka pomimo obaw szybko się odnalazła i radośnie podeszła do testów. Pani z angielskiego miło nas zaskoczyła pytaniem dotyczącym wymyślenia przez ucznia zagadki, w której mowa będzie o jakimś zwierzątku, które ona będzie odgadywać – było dużo śmiechu i podczas egzaminu towarzyszył nam dobry humor. Naszym zdaniem ta forma egzaminów była udana, ponieważ dzieci były w swoim przyjaznym otoczeniu i było przy tym mniej stresu. Bardzo ciekawe doświadczenie które wniosło pozytywny odbiór i uczucia. Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia za rok.

Szkoła Podstawowa Nr 14 Fundacji "Elementarz" w Zawierciumama KingiSzkoła Podstawowa Nr 14 Fundacji "Elementarz" w Zawierciu

Egzaminy online w tak trudnym dla wszystkich czasie były/są 🤩 świetnym pomysłem… Nauczyciele robią wszystko, aby dzieci czuły się swobodnie… Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu egzaminów…Super było też to, że wszystkie dzieci mogły się zobaczyć!! 🙂 Cieszymy się, że daliście nam taką szansę, ponieważ dalej nie wiadomo czy moglibyśmy polecieć do Polski w wyznaczonym terminie. Oczywiście zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej możliwości.

Szkoła Gedanensis w Gdańskumama OlivieraSzkoła Gedanensis w Gdańsku

Właśnie zakończyliśmy trzeci egzamin z 7 klasy. Same egzaminy są przeprowadzane bardzo profesjonalnie, nauczyciele są pomocni. Stres przed egzaminami oczywiście był, ale taki sam stres zawsze towarzyszył nam we wcześniejszych latach podczas egzaminów stacjonarnych. Dziękujemy, że możemy uczestniczyć w egzaminach.

Prywatna Szkoła Podstawowa "Smyk" w Bielsku-Białejmama NinyPrywatna Szkoła Podstawowa "Smyk" w Bielsku-Białej

Norbert był bardzo zadowolony i tak bardzo z siebie dumny, że umiał odpowiedzieć na każde pytanie. Bardzo dziękujemy za taką możliwość!

Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Marii Montessori w Zielonej Górzemama NorbertaNiepubliczna Szkoła Podstawowa im. Marii Montessori w Zielonej Górze

Dla nas osobiście było to bardzo pozytywne doświadczenie. Syn odczuwał duży komfort mając szansę zdawać w bezpiecznym otoczeniu, a dzięki temu sam odczuwał dużo większe skupienie. Na szczególne wyróżnienie zasługuje również wsparcie nauczycieli i przyjazna atmosfera, które na pewno pomogły, aby ten czas odbył się w jak najmniej stresujących warunkach

Prywatna Szkoła "Elementarz" w Katowicachrodzice TymoteuszaPrywatna Szkoła "Elementarz" w Katowicach

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej formy egzaminu i w 100% usatysfakcjonowani. Nie mamy żadnych zdjęć, bo jednak stres był, jak podczas normalnego egzaminu w tradycyjnej formie podczas poprzednich lat. Muszę przyznać, że nasza szkoła Complex Of Silesian International Schools w Katowicach bardzo dobrze i sprawnie przygotowała cały przebieg egzaminu, nauczyciele byli bardzo mili i przyjaźnie nastawieni, jak i podczas poprzednich lat. Cały egzamin przebiegał bardzo sprawnie i bez problemów technicznych. Jedyna można powiedzieć gorszą stroną był krótki czas (6 dni) na przygotowanie. Zostaliśmy poinformowani tydzień przed o dacie egzaminu, więc nawet podczas gdy byliśmy na bieżąco z materiałem ze wszystkich przedmiotów, to jednak w 6 klasie jest już tego materiału… na tyle dużo, że był to nie lada wysiłek i dodatkowy stres. Oczywiście rozumiemy wyjątkową sytuację jaką jest pandemia, więc ta uwaga jest tylko uwagą a nie krytyką 🙂

Complex Of Silesian International Schools w Katowicachrodzice GiuliiComplex Of Silesian International Schools w Katowicach

Tegoroczny egzamin online, który moja córka Amelia zdawała 22 kwietnia był dla nas zupełnie czymś nowym. Amelka zdawała test kończący 3 klasę, mimo że był to nasz trzeci egzamin z Libratusa, mały stres udzielił się każdemu. Egzamin z edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzała pani Sylwia Piętak z Szkoły Podstawowej Fundacji „Elementarz” w Moczydle, Amelka znała tę panią z webinariów , bardzo ją lubi, więc stres został szybko rozładowany. Egzamin trwał około 2 godzin, jednocześnie z Amelką zdawał chłopczyk, również ze Szkocji. Córka bardzo dobrze odnalazła się w tej formule egzaminowania i cieszyła się, że może zdawać test w zaciszu domowym. Wszystko poszło zgodnie z planem, bez żadnych zakłóceń. Jesteśmy bardzo wdzięczni pani Sylwii za tak miłą atmosferę na egzaminie. Amelka twierdzi, że egzamin był łatwy, próbne testy na platformie są według nas trudniejsze. Druga i krótsza część, język angielski, również z sympatyczną panią, był najłatwiejszą częścią. Amelia bardzo cieszy się, że egzaminy już za nią. Naprawdę było warto skorzystać z tej możliwości, bo tak naprawdę nie wiadomo jak pandemia pokrzyżuje nam jeszcze plany. Zdawanie testu online w swoim domu, to na pewno mniejszy stres dla dziecka.

Szkoła Podstawowa Fundacji "Elementarz" w Moczydlemama AmeliiSzkoła Podstawowa Fundacji "Elementarz" w Moczydle
F