Partnerzy


Partnerzy Polskich Szkół Internetowych Libratus

Zachęcamy do współpracy

Problem z dostępem do polskiej edukacji za granicą dotyczy bardzo wielu emigrantów. W ramach próby rozwiązania tego zagadnienia powstał projekt Polskie Szkoły Internetowe Libratus.

Aby dotrzeć do osób, których problem dotyczy, podejmowane są liczne działania, takie jak: współpraca z polskimi ambasadami, organizacjami polonijnymi, rozpowszechnianie informacji w Internecie oraz wiele więcej. Dotarcie do jak największej grupy emigrantów wymaga Waszego wsparcia i zaangażowania.

Zachęcamy wszystkich, którym nie jest obojętna polska edukacja, do rozpowszechniania informacji o projekcie, by jak najwięcej Polaków dowiedziało się o możliwości bezpłatnego nauczania w języku polskim.

Z projektem współpracują liczne:
Media
Instytucje i organizacje
Szkoły polonijne

Zachęcamy do kontaktu z działem promocji polskiej edukacji za granicą pod adresem e-mail: wspolpraca@libratus.edu.pl

PASTEL s.c. prowadzi działalność reklamową polegająca na projektowaniu, opracowaniu i druku materiałów reklamowych dla firm i osób fizycznych. Firma specjalizuje się w projektach graficznych, profesjonalnych fotografiach na potrzeby druku, przygotowaniem do druku różnymi technikami. Od 1994 roku zdobywa doświadczenie na rynku poligraficznym jako studio, a od 2007 roku posiada własną drukarnię wielkoformatową. Natomiast jako administrator portalu Anglia4u, PASTEL s.c. prowadzi działalność informacyjną oraz udostępnia na stronach portalu – forum dyskusyjne, dział ogłoszeń drobnych, możliwość tworzenia indywidualnych galerii zdjęć.

Blog, „Bilingual znaczy dwujęzyczny”, łączy profesjonalne porady dotyczące dwujęzyczności z osobistymi doświadczeniami w dwujęzycznym wychowaniu. Autorką bloga jest Pani Aneta Nott-Bower, która jest logopedą po pięcioletnich studiach magisterskich. Prywatnie jest żoną Anglika włoskiego pochodzenia i matką dwojga dzieci, które wychowuje w dwóch językach: polskim i angielskim od ich narodzin. Na swoim blogu Pani Aneta dzieli się doświadczeniami z różnych etapów dwujęzycznego rozwoju swojej rodziny, problemami, jakie napotkała i w jaki sposób je rozwiązała. Poleca sprawdzone pomoce i metody wspomagające dwujęzyczny rozwój mowy oraz naukę czytania i pisania. Dzieciom dwujęzycznym oferuje specjalistyczne konsultacje logopedyczne online oraz pomoc w doskonaleniu języka polskiego. Rodziców zaprasza zaś na indywidualne konsultacje i porady online w zakresie dwujęzycznego wychowania.

Magazyn internetowy „Bumerang Polski” adresowany jest do Polonii australijskiej, a także Polaków zainteresowanych Australią.
Oprócz roli informacyjnej – od powstania we wrześniu 2010 r. w magazynie ukazało się ponad 1500 publikacji takich jak reportaże, wideoreportaże i fotoreportaże, wywiady, opinie i analizy, zapowiedzi wydarzeń, wiadomości z Polski, Australii i świata – serwis pełni także funkcję społecznościową, umożliwiając kontakt rodakom osiadłym w Australii, a także mieszkańcom Polski z rodakami mieszkającymi i pracującymi w tym regionie świata. Serwis aktywnie włącza się także w inicjatywy propolskie w Australii. Patronuje wielu wydarzeniom polonijnym. Blisko współpracuje też ze szkołami polonijnymi i z Konsulatem RP w Sydney.
Aktualnie magazyn w całości redagowany jest po polsku. Działalność swą opiera na pracy społecznej i dobrowolnych dotacjach.

Strona internetowa dziecko.nl to autorski projekt, który zrodził się z potrzeby wspierania dzieci Polaków i ich rodziców przebywających, urodzonych w Holandii. Projekt wspierania Polaków w niełatwym wychowaniu dzieci w dwujęzyczności. Projekt obejmuje wielokierunkowe oddziaływanie, skierowane na kulturę, tradycję, wychowanie, edukację w języku polskim. Głównym celem projektu dziecko.nl, jest wpływ na małych Ambasadorów Polski, jak i ich rodziców, wpływ na wychowanie w polskim duchu, przekazanie dzieciom dziedzictwa kulturowego ze wsparciem autorskiej audycji radiowej „Świat oczami Dziecka”, emitowanej w Polskim Radio Amsterdam.

Link to Poland to nowy, żywy, dynamiczny, interaktywny, a przy tym apolityczny i areligijny portal, skierowany do Polaków i Polonii na świecie, ale także do obcokrajowców interesujących się Polską. Link to Poland prezentuje osiągnięcia i dokonania Polaków pracujących, i działających poza granicami kraju. Jest bogatym źródłem informacji i artykułów tematycznych prezentujących punkt widzenia na sprawy polskie. Biznes, Nauka, Kultura, Dzieci, Młodzież, Migracja zarobkowa, Studenci, Staże zagraniczne, Turystyka oraz Styl życia – to tylko niektóre działy tematyczne tego portalu. Link to Poland to nie tradycyjny portal, lecz nowoczesna, interaktywna i dynamiczna platforma wymiany poglądów, opinii i informacji o Polsce, i Polakach na świecie, dla której nie istnieją granice.

Pisarka, Pani Małgorzata Danuta Kłaczyńska, mama naszej uczennicy, jest autorką Serii książek zatytułowanej: Ważne rozmowy Krysi o świecie, która w całości została poświęcona ważnym, społecznym tematom.

Rodzice, którzy wychowują dzieci w zbyt szybkim i zbyt komercyjnym świecie, stawiają sobie pytania, na które z trudem poszukują odpowiedzi: jak nauczyć dziecko podejmowania samodzielnych decyzji, szczególnie gdy są one niezgodne ze stylem życia, modą i poglądami wszystkich wokół? Jak nauczyć dziecko, iż być jest naprawdę ważniejsze niż mieć? Jak wykształcić w dziecku tak silną odwagę, aby pozwoliła mu ona iść własną drogą i słusznie postępować? Jak wygrać z cywilizacją o człowieczeństwo swojego dziecka? Autorka serii stawia trudne pytania, ale jednocześnie pomaga rodzicom i ich dzieciom odnaleźć drogę w gąszczu dzisiejszej cywilizacji.

Tom 1 zatytułowany Rozmowy o tolerancji jest wstępem do tychże rozważań. Zdarzenia, które spotykają głównych bohaterów, dotyczące nietolerancji są przykładem tego, co każde z dzieci na co dzień może zaobserwować w swoim środowisku. Książka zakończona jest słowniczkiem trudnych, związanych z zagadnieniem tolerancji wyrazów.

Moja Bazylea to projekt internetowy, który zrodził się w odpowiedzi na zwiększony napływ Polaków do Szwajcarii w związku z przystąpieniem Szwajcarii do tzw. Układu z Schengen, a także szerszym otwarciem rynku pracy dla krajów UE.
Główne cele projektu Moja Bazylea to:

  • Dostarczenie Polakom przesiedlającymi się na stałe w okolice Bazylei lub przebywających tam czasowo podstawowych informacji na temat miasta, jego infrastruktury, instytucji oraz życia społeczno-kulturalnego
  • Angażowanie Polaków zamieszkujących Bazyleę w życie społeczno-kulturalne poprzez dostarczenie im aktualnych informacji na temat organizowanych wykładów, seminariów, koncertów, wystaw, bali i spotkań
  • Promocja artystów, naukowców i biznesmenów pochodzenia polskiego
    Projekt mojabazylea.ch został w całości sfinansowany przez Ambasadę Rzeczpospolitej Polskiej w Bernie

Projekt mojabazylea.ch został w całości sfinansowany przez Ambasadę Rzeczpospolitej Polskiej w Bernie

Nasz Londyn to bezpłatny serwis ogłoszeniowy i katalog firm stworzony dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Doskonałe miejsce na dodawanie ogłoszeń i promocję firmy.

Opinia jest internetowym magazynem kulturalnym skierowanym do Polonii mieszkającej w Leicester, ale także w całej Wielkiej Brytanii. Jego celem jest informowanie swoich czytelników o wydarzeniach z dziedziny muzyki, literatury i filmu w kraju i za granicą. Częstym elementem magazynu są wywiady z reprezentantami różnych dziedzin sztuki, natomiast polscy mieszkańcy Wysp mogą też znaleźć odpowiedzi na najczęściej nurtujące ich pytania dotyczące zdrowia, psychologii i prawa.

PANGEA Magazine jest globalną marką, a także firmą medialną koncentrująca się na promocji Polski i Polaków, kultury, historii, biznesu oraz stylu życia wśród środowisk zagranicznych i polonijnych na świecie. Naszymi czytelnikami są zarówno Polacy, jak również przedstawiciele innych narodowości poszukujących nowych usług i produktów w kraju nad Wisłą. Sukces naszego magazynu zawdzięczamy jego wyjątkowości, przekładającej się zarówno w formie – luksusowy papier i jakość wydania oraz treści – ekskluzywne materiały przygotowywane przez korespondentów niemal ze wszystkich kontynentów. Dzięki wysokiej jakości pisma, prężnie działającemu portalowi internetowemu, organizowanym międzynarodowym konferencjom biznesowym oraz wydarzeniom kulturalnym, PANGEA Magazine dociera do kilkudziesięciu tysięcy firm oraz osób indywidualnych na całym świecie.

Polacy we Włoszech (www.polacywewloszech.com) to niezależny portal informacyjny nie tylko dla Polaków mieszkających we Włoszech, ale również zródło informacji dla naszych rodaków z kraju. Redakcję prowadzą: Agnieszka B.Gorzkowska oraz Aleksandra Seghi.

Fakty.nl to jeden z największych portali informacyjnych dla Polaków w Holandii. Czytelnicy na portalu mogą znaleźć codziennie nowe, aktualne informacje dotyczące życia codziennego w Holandii. Systematycznie zamieszczane są porady prawne, podatkowe itp., które mają na celu ułatwić naszym rodakom życie w kraju wiatraków. Portal fakty.nl to także bezpłatny serwis ogłoszeniowy, na którym można promować swoje usługi, towary lub zaoferować pracę.

Portal Polorama.com nieodpłatnie udostępnia zarejestrowanemu użytkownikowi innowacyjne narzędzia służące komunikacji i publikacji treści. Użytkownik ma prawo do wyłącznej edycji i prowadzenia swojego bloga, korzystania z modułu prywatnych wiadomości, jak również nieodpłatnego dodawania nowych ogłoszeń i lokalizacji. Dostarcza on Polakom przebywającym za granica codzienną dawkę informacji.

Portal Polonii Düsseldorf „Naszazajta”. Idea portalu ma być prosta, będziemy Waszą codzienną dawką informacji i ciekawostek z Niemiec w języku polskim.

Londynek.net: Działający od 14 lat jest największym polonijnym portalem internetowym w UK oraz Europie. Strona odsłaniana jest średnio 10 mln razy miesięcznie. Rosnąca liczba unikalnych odwiedzin sięgnęła niedawno rekordowego pułapu 630 000 miesięcznie. Londynek.net jest nie tylko wizytówką Polaków żyjących UK, ale również najczęściej odwiedzanym, rozbudowanym, aktywnym portalem oferującym szeroki zakres informacji oraz ogłoszeń!

Portal Mumsfromlondon.com istnieje od 2012 roku. Założycielką jest pisarka i dziennikarka mieszkająca na stałe w Londynie, Małgorzata Mroczkowska, która do prowadzenia portalu regularnie zaprasza polskie blogerki mieszkające na emigracji. od samego początku strona miała na celu intergrowanie polskich rodzin mieszkających w Wielkiej Brytanii. Na swoim Facebooku ma ponad 10 tysięcy Czytelników, dla których każdego dnia przygotowywane są informacje ułatwiające życie na emigracji.

Każdy z nas ma swoje marzenia takie wielkie i całkiem malutkie. Storyland to kraina, która zaprasza każdego wędrowca spragnionego nieco ciszy, spokoju i wytchnienia w zabieganym świecie. Storyland ­ jest pełen opowieści, jego autorka jak spora grupa Polaków wyemigrowała na Wyspy Brytyjskie po 2004 roku. W swoim osobistym blogu opowiada jak wygląda życie Polaków w Wielkiej Brytanii, dzieli się swoją wielką pasją do podróży większych i małych. Okazuje się iż nawet nie mieszkając w kraju można jeszcze bardziej być zaangażowanym w szerzenie polskiej kultury i tożsamości na obczyźnie to właśnie jest jedną z idei przekazywanych na blogu. W Storylandzie nie brakuje ciekawych opowieści o niezwykłych ludziach, autorka bloga od wielu lat kolekcjonuje pocztówki z różnych stron świata, dzięki nim nawet w środku zimnego i bardzo deszczowego dnia możemy znaleźć się w odległym i egzotycznym miejscu. Storyland ­ Wielka Brytania z nieco innej perspektywy­ zapraszam.

www.storczyk.nl jest portalem skierowanym do Polaków zarówno mieszkających w Holandii, jak i planujących przenieść się do Królestwa Niderlandów. Zawiera informacje praktyczne oraz ułatwiające poznanie zwyczajów i piękna tego kraju.

Belgia nasz nowy dom. Pamiętnik emigrantki to blog opowiadający o codziennym życiu zwykłej polskiej rodziny na obczyźnie. Autorką bloga jest Magdalena, matka trójki niesfornych dzieciaków w wieku różnym, która stara się do spółki z małżonkiem wychować swoją gromadkę na mądrych ludzi i próbuje pogodzić to niełatwe zajęcie z pracą, dbaniem o dom, nauką języków, poznawaniem Belgii, jej mieszkańców, prawa, zwyczajów i kultury oraz nawiązywaniu nowych znajomości. Wszystkie swoje przygody, obserwacje i doświadczenia relacjonuje na blogu, który dla wielu rodaków jest źródłem cennych informacji na temat życia w Belgii, szkolnictwa, opieki medycznej, prawa, czy atrakcji turystycznych.

Lunatic Asylum to blog polki, która spełniła swoje marzenie o zamieszkaniu na Lazurowym Wybrzeżu. Sama o sobie pisze – „Jakiś czas temu postanowiłam, że wyprowadzę się w jakieś fajne miejsce z palmami. Ze wszystkich miast na świecie wybrałam Niceę. W sumie to wybraliśmy, bo jest na trója – ja, Basia i Michał. A jak już postanowiliśmy, to tak zrobiliśmy. Z marzeniami mam tak, że są one dla mnie synonimem planów…”.
Matka, dziennikarka i amatorka fotografii pisze luźno, o swojej nowej rzeczywistości. Blog porusza m.in. tematy edukacji, francuskich zwyczajów czy rejonu Lazurowego Wybrzeża. Nie brakuje także wielu zdjęć z tej malowniczej części kraju nad Sekwaną. Stronę można znaleźć pod adresem www.lunaticasylum.pl

Ewelina Jurkiewicz – edukatorka zajmująca się nauczaniem dzieci języków obcych, amerykanistka, facylitatorka, od ponad 12 lat prowadzi szkolenia językowe dla dzieci i dorosłych, wspiera rodziny wielojęzyczne (więcej o niej i jej projekcie na stronie: www.bebilingual.dk). Prywatnie posiada wielojęzyczna rodzinę i jest mamą dwujęzycznego brzdąca.

Turkusowa Kropka to blog parentingowy i lifestyle’owy mamy małego Smoka. Autorka – Tedi jest pełnoetatową mamą, żoną i strażniczką domowego ogniska. Jest zamiłowana w Węgrzech i wszystkim, co węgierskie. Uwielbia także podróże po Czeskiej Republice i skrycie marzy o domku na Morawach z własnym ogrodem i sadem z morelami. Blog Turkusowa Kropka łączy wszystkie pasje autorki: podróże, gotowanie, szycie, malowanie oraz macierzyństwo, które jest największą przygodą w życiu.

Portal internetowy I LOVE POLEN był od latach 2002-2010 uzupełnieniem do wydawanego na terenie Wiednia dwujęzycznego magazynu ŻONGLER/JOUNGLER Polonia-Nova.
Aktualna witryna jest niezależnym serwisem informacyjnym, opiniotwórczym, krytycznym, informującym, edukującym, promującym Polskę oraz Polaków – czytanym przez wszystkie środowiska polonijne działające na terenie Austrii. Serwis skierowany jest głównie do Polaków zamieszkałych w Austrii. Redaktorem naczelnym i pomysłodawcą od początku istnienia portalu, jak również wcześniejszego magazynu ŻONGLER/JOUNGLER Polonia-Nova jest Renata Olczykowski.

Blog Wszystkie odcienie macierzyństwa jest opisem wesołej codzienności jaką spędzam z moimi synami. Dzielę się spostrzeżeniami i doświadczeniem, które zdobywam jako mama. Poruszam tematy życia na emigracji, rodzicielstwa i kreatywnych zabaw z dziećmi. Od czasu do czasu pokazuję też moje rękodzieło, które jest odskocznią od tego codziennego galimatiasu.

Gisikowo – to strona dla wszystkich rodziców. Obecnych, przyszłych, tych którzy planują i tych którzy nie planują być rodzicami, ale los zdecydował za nich. Na blogu przeczytacie o rodzicielstwie, o zwykłej codzienności i tej naszej – takiej trochę niezwykłej. Życie na emigracji i rola mamy dziecka z problemami zdrowotnymi wzbogaciły mnie o mnóstwo doświadczeń i przeżyć, którymi chce się z Wami dzielić. Ten blog to miejsce, gdzie opisują naszą rzeczywistość, codzienne zmagania, a także dzielę się własnymi przekonaniami i przemyśleniami opartymi o własne doświadczenia. Chciałabym, aby ta strona była również wsparciem dla Wszystkich rodziców, których dzieci zmagają się z chorobą. Ponieważ my i nasze dzieci zasługujemy na wspaniałe życie.Chciałabym, również aby ta strona była wsparciem dla wszystkich rodziców mieszkających w Niemczech, aby znaleźli tu wszystkie informacje których potrzebują.

www.polonia-serwis.de to jeden z pierwszych serwisów dla Polonii mieszkającej w Niemczech. Wiele porad i tłumaczeń wniosków przydatnych w codziennym życiu w Niemczech.

Zawsze ciekawe i humorystyczne opisy życia w Irlandii. Prywatnie autor bloga jest fanem twórczości Lema i Pratchetta, gra na różnych instrumentach muzycznych, mieszka wraz z rodziną w południowym Dublinie. Zawodowo – informatyk specjalizujący się w Business Intelligence. Prowadzi bloga od 2011 roku. Można tam znaleźć szwarc, mydło i powidło: są wspomnienia z podróży, ciekawostki i łamigłówki, są poradniki z zakresu programowania (głównie SQL i VBA), jest też kilka autorskich opowiadań SF oraz sporo praktycznych informacji dotyczących pracy i życia w Irlandii. Blog pisany na luzie i z przymrużeniem oka.

tramwajowy.pl – Blog polskiego motorniczego, pracującego i mieszkającego w Irlandii od 2008 roku.

Gazeta „Polonia Berlin” to nowy niezależny miesięcznik informacyjno-ogłoszeniowy wydawany od 2011 roku w Berlinie. Wydawnictwo to jest uzupełnieniem istniejącego już ponad 10 lat polskojęzycznego portalu i forum internetowego poloniaberlin.de

Gazeta ukazuje się pod koniec każdego miesiąca, w nakładzie 6000 egzemplarzy i formacie A4 (kolor) a grupą docelową jest polskojęzyczna ludność mieszkająca w Berlinie.

Gazeta „Polonia Berlin” rozprowadzana będzie głównie w polskich punktach handlowych na terenie Berlina: polskich sklepach, polskich przychodniach, szkołach, placówkach kulturalnych a także pod polskim kościołem w Berlinie. Aktualny numer można również obejrzeć w internecie.

Bezpłatna gazeta poloniaberlin.de rozprowadzana jest pod koniec każdego miesiąca, głownie w rożnych polskich punktach handlowych na terenie Berlina.

Portal Poloniawuk.co.uk powstał w 2014 roku. Skierowany jest do emigrantów z Polski, którzy mieszkają w Anglii, Szkocji i Walii. Głównym zadaniem portalu jest zapewnienie dostępu do niezbędnych informacji, dostarczenie rozrywki oraz integracje Polaków mieszkających na “Zielonej Wyspie”.

Polskie Radio Islanders

Poloniusz.pl jest portalem adresowanym do Polaków poszukujących zatrudnienia poza granicami Polski. Firma funkcjonuje od 2008 roku i na swoich stronach umieszcza oferty zarówno znanych korporacji, jak również początkujących agencji zatrudnienia.
Na łamach Poloniusza można znaleźć nie tylko pracę, ale również mieszkanie, lokatora, szkolenia, a nawet niektóre usługi. Portal umieszcza również informacje na tematy istotne dla Polaków.
Dzięki nam pracę znajdują osoby bez doświadczenia, ale również długoletni eksperci z danej dziedziny. Nieważne czy myślisz o długotrwałej emigracji, czy też o pracy sezonowej, szukasz pracy w charakterze malarza, opiekunki lub kucharza.
Z nami nie szukasz, z nami znajdujesz!

Fundacja Elementarz z Katowic – jednym z podstawowych założeń Fundacji Elementarz jest kształcenie uczniów metodami alternatywnymi. Misją Fundacji jest uczynienie z edukacji drogi do sukcesu. Organizacja ta: uczy dzieci, kształci dorosłych, opracowuje programy i podręczniki. Organizuje turystykę edukacyjną. Uczy nie tylko wiedzy i umiejętności ale – przyjaźni, współdziałania, tolerancji. Na ważnym miejscu stawia wychowanie przez sztukę i ekologię. Współpracuje z wieloma organizacjami i instytucjami polskimi i międzynarodowymi min. z Polskimi Szkołami Internetowymi Libratus.

POLESOM (Polish Educational Solutions of Minnesota) to dynamicznie rozwijająca się niedochodowa organizacja reprezentująca nowe trendy w edukacji skierowanej do Polaków na emigracji oraz Amerykanów polskiego pochodzenia. Skupia się na rozwijaniu znajomości języka oraz kultury polskiej poprzez stosowanie najnowocześniejszych metod pracy z dziećmi wychowującymi się w środowisku wielojęzycznym.

Misją organizacji jest umożliwienie polsko-amerykańskiej społeczności dostępu do tak kreatywnych i oryginalnych działań edukacyjnych, by wzbudzić jej niesłabnące zainteresowanie Polską i jej kulturą.

Cele realizowane są poprzez organizację zajęć językowych, dziecięcych klubów, kursów oraz innych spotkań prowadzonych zgodnie z najnowszymi wskazówkami Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji Zagranicą oraz metodami uwzględniającymi specyfikę pracy z dziećmi wielojęzycznymi.

SIPPA – Światowe Igrzyska Polonijne – Polonia Austria to stowarzyszenie wspomagające i popularyzujące Światowe Igrzyska Polonijne w Austrii.

Swoją aktywnością stowarzyszenie chce przyczynić się do propagowania sportu wśród Polonii na całym świecie jak również do podtrzymania więzi z Ojczyzną i polską kulturą, a także do poznawania i propagowania Polski oraz jej kulturowego i cywilizacyjnego dorobku.

Polski pub sportowy w Londynie 106 Acton High Street, London, W3 6QX www.thebelvedereacton.co.uk

Stowarzyszenie Polonii Sajgońskiej powstało w 2013 roku w mieście Ho Chi Minh będącym głównym ośrodkiem miejskim w Wietnamie oraz stolicą biznesową kraju. Miasto Ho Chi Minh (nazywane przez mieszkańców Sajgon) to również największe skupisko Polonii w Wietnamie.
Stowarzyszenie powstało aby zintegrować polskie środowisko, stworzyć możliwość wspólnego spotkania się i utrzymywania kontaktów. Jako Stowarzyszenie pełni funkcję socjalną (imprezy towarzyskie, integracyjne), kulturalną (promocja i współorganizacja koncertów, pokazów filmowych, itp), informacyjną i promocyjną (promujemy Polskę jako kraj i wszystko co polskie).

Stowarzyszenie to współpracuje z Ambasadą RP w Hanoi, Stowarzyszeniem Przyjaźni Polsko-Wietnamskiej oraz Stowarzyszeniem Wspólnota Polska.

Dodomku.pl to supermarket internetowy z polskimi produktami spożywczymi,
które możecie Państwo zamówić z dostawą na terenie całej Unii Europejskiej.
W ofercie sklepu znajdują się między innymi tradycyjne polskie wędliny,
twaróg, kapusta kiszona, chrzan, świeżą natkę pietruszki, polskie jabłka,
ptasie mleczko, krówki. Jeśli przebywając poza granicami Polski tęsknisz za
polskimi smakami, wystarczy wejść na stronę dodomku.pl, wrzucić wybrane
produkty do koszyka, podać adres dostawy i zapłacić kartą lub szybkim
przelewem – kurier przywiezie zamówione przez Ciebie produkty w terminie od
2 do 4 dni roboczych.

Stowarzyszenie Kulturalne Polsko – Aragońskie powstało w 2002 roku. Działa na terenie Aragonii, która jest jednym z 17 regionów Hiszpanii. Główną misją stowarzyszenia jest promocja i szerzenie kultury oraz tradycji polskich wśród dzieci i młodzieży polskiej przebywającej poza granicami kraju. Przez swoją działalność starają się przybliżyć Polskę nie tylko Polakom, ale również Hiszpanom i przedstawicielom innych narodowości. Prezentacja uroku naszej ojczyzny oraz współpraca i integracja z Hiszpanią i jej mieszkańcami jest głównym priorytetem stowarzyszenia.

Związek Harcerstwa Polskiego w Niemczech z siedzibą w Hanowerze – ZHPwN został restytuowany w dniu 07.09.2012 roku jako kontynuator historycznej formacji harcerskiej, działającej na terenie Niemiec w latach 1922 – 1939 ubiegłego wieku, kontynuując harcerską, wychowawczą i patriotyczną prace z młodzieżą polonijną na terenie Niemiec. Głównymi celami działalności Związku Harcerstwa Polskiego w Niemczech jest integracja środowisk polonijnych w formacji harcerskiej, podczas wspólnej pracy i zabawy, oraz pomoc w wychowywaniu dzieci i młodzieży polonijnej, min. poprzez:

1. krzewienie poczucia przynależności do Narodu Polskiego,
2. świadome kultywowanie chlubnych tradycji i kultury Narodu Polskiego,
3. promocję nauki języka polskiego jako ojczystego.

Przedmiotem szczególnej troski Organizacji jest rozwój młodego pokolenia Polaków w Niemczech, w poczuciu przynależności do Narodu Polskiego, przy równoczesnym kształtowaniu umiejętności życia we współczesnym społeczeństwie europejskim.

Z umysłem jest podobnie jak z ciałem – aby był sprawny i zdrowy trzeba go ćwiczyć i o niego dbać! Portal BrainMax.pl oferuje zestaw innowacyjnych gier i kursów, stworzonych przy udziale specjalistów z zakresu psychologii, pedagogiki i neuropsychologii. Ćwiczą one podstawowe funkcje poznawcze: pamięć, koncentrację, logikę, percepcję i zdolności językowe.
Dzięki uprzejmości portalu, na Internetowej Platformie Edukacyjnej zamieszczone zostały gry, które pomogą dzieciom w zwiększeniu sprawności umysłowej. Dla rodziców natomiast przygotowany został kurs zawierający zbiór porad i technik, w jaki sposób zorganizować naukę z dzieckiem. Specjalnie dla naszych uczniów portal oferuje również 50% zniżki na wszystkie gry zamieszczone na ich stronie.

Eprenumerata.co.uk to najszybszy i najprostszy sposób otrzymywania ulubionych gazet drogą pocztową bezpośrednio do domu w UK. W naszej ofercie znajdziesz kilkaset tytułów wydawanych do niedawna tylko i wyłącznie w Polsce. Miesięczniki, tygodniki, a nawet prasa codzienna – wszystko to jest już w zasięgu ręki.

Grupa Poczytaj mi Mamo. Poczytaj mi Tato. ma swoje początki w 2012 roku, natomiast swoją oficjalną działalność w bibliotece rozpoczęła w czerwcu 2013 roku. Jest włączona w tworzenie polskiego księgozbioru tutejszej biblioteki i wspiera działania, których celem jest dbałość i troska o polską kulturę i dobre mienie Polaków mieszkających w Bournemouth.

Grupa spotyka się w bibliotece przy Triangle i na Boscombe w Bournemouth. Sesje trwają pół godziny. Więcej informacji: www.facebook.com/poczytajmy.bmouth/

Stowarzyszenie Kulturalne Katalońsko-Polskie w Barcelonie jest organizacją non profit, założoną w 2000 roku przez Polaków rezydujących w Katalonii. Głównym celem organizacji od momentu jej założenia jest promocja wymiany kulturalnej, społecznej i gospodarczej pomiędzy Polską
i Katalonią oraz działanie na rzecz dobrego wizerunku Polski i Polaków w Katalonii i całej Hiszpanii.
Stowarzyszenie realizuje swoje działania poprzez:
• organizowanie eventów biznesowych, naukowych i społecznych;
• wymiana kulturalna i naukowa;
• szeroko rozumiana działalność polegająca na promocji nauki polskiej i katalońskiej;
• szkolenia i warsztaty artystyczne, zróżnicowane pod względem programowym, dopasowane do różnych grup wiekowych i poziomu umiejętności;
• kursy i szkolenia dla najmłodszych, uwrażliwienie na różne dziedziny sztuki poprzez gry i zabawy;
• wystawy z udziałem artystów polskich i katalońskich;
• spotkania z artystami, prelekcje i wykłady;
• kursy języka polskiego (Pracownia Polonistyczna);
• Klub Kina Polskiego;

Jesteśmy szybko rozwijającą się firmą kurierską, która za cel nadrzędny stawia sobie zadowolenie naszych Klientów. Oferujemy usługi kurierskie na najwyższym poziomie. Charakteryzuje nas wysoka jakość oraz terminowość świadczonych usług. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę kurierską, która w połączeniu z wysokiej klasy pojazdami czyni nas niezawodnym partnerem. Specjalizujemy się w transporcie door to door – czyli bezpośrednio od nadawcy do odbiorcy, dzięki czemu nasze przesyłki dostarczane są w szybki i bezpieczny sposób.

appemic Polskie Stowarzyszenie na rzecz Promocji Wychowania Wielojęzycznego i Międzykulturowości w Kantabrii.

appemic Asociación Polaca por la Promoción de la Educación Multilingüe e Interculturalidad en Cantabria.

Tel: +34 685221131
Prezes: Katarzyna Białkowska
E-mail: hola@appemic.org lub appemic@gmail.com
Strona Internetowa: www.appemic.org
Strona facebook: www.facebook.com/appemic/

Stowarzyszenie przyjaźni polsko-hiszpańskiej „Kopernik” w Murcji.
e-mail: as.copernico@hotmail.com

W październiku 2011 roku polsko-włoska grupa entuzjastów z Savignano/s Panaro, niewielkiego miasteczka w prowincji Modena na północy Włoch zarejestrowała swoją działalność pod nazwą Stowarzyszenie „Via dell’AMBRA” (Bursztynowy Szlak).

Nazwa ta ma upamiętnić pierwsze kontakty starożytnych Rzymian z ludami słowiańskimi, zamieszkującymi terytorium nizinne od Kotliny Kłodzkiej do wybrzeży Bałtyku.Stowarzyszenie jest organizacją społeczną, apolityczną i nie dochodową, działającą w duchu demokracji i wolności, na zasadach wolontariatu. Jego głównym celem jest ochrona i propagowanie kultury polskiej oraz języka polskiego za granicą, a w szczególności we Włoszech, podtrzymywanie społecznych więzi pomiędzy rodakami na obczyźnie, a także umacnianie pozytywnego wizerunku naszego kraju.Integracja społeczno-kulturalna Polaków we Włoszech, promowanie i zacieśnianie więzi instytucjonalnych, kulturalnych, gospodarczych i turystycznych pomiędzy Polską a Włochami ma na celu wzbudzenie wśród cudzoziemców zainteresowania do kultury polskiej.

Kontakt ze Stowarzyszeniem: via.dellambra@libero.it
Tel +39 347 256 7697

Nasza organizacja, Polish Heritage Association of Waikato, została oficjalnie zarejestrowana 5-go listopada 2008 roku.

Okolo 40 polskich rodzin mieszka w rejonie Waikato na Północnej Wyspie Nowej Zelandii, ale wciąż nas przybywa.

Kilka osob z naszej organizacji przybyło do Nowej Zelandii z Polski w czasie drugiej wojny światowej lub krótko po zakończeniu wojny.

Największa grupa polskich emigrantow przybyła tu w latach osiemdziesiątych. Mają już dorosłe dzieci, z których niektóre założyły własne rodziny.

Najmłodsi członkowie tutejszej społeczności przybyli tu w ostatnich latach, większość z nich z małymi dziećmi, które dobrze się zaaklimatyzowały do nowych warunków.

Niektóre z głównych celów naszej Organizacji:

1. Propagowanie kulturalnych i duchowych wartości polskiego dziedzictwa w Nowej Zelandii.
2. Realizowanie programu kulturalnej i historycznej edukacji w lokalnej społeczności.
3. Poparcie dla kulturalnej, naukowej i ekonomicznej wymiany pomiędzy Polską a Nową Zelandią.
4. Poparcie dla polskich emigrantow oraz Polaków przebywających tymczasowo w rejonie Waikato.

Mimo ze jesteśmy mala Polonia organizujemy różnego typu polskie spotkania/imprezy, uczestniczymy w rożnych wydarzeniach kulturalnych: wielokulturowy festiwal, koncerty muzyczne.
Obecnie Zarząd naszej Organizacji pracuje nad założeniem Polskiej szkoły dla naszych dzieci. Dostaliśmy dofinansowanie z Polski na ten projekt. Jak widać podtrzymujemy polskie tradycje/Święta I bardzo staramy się włączyć dzieci , najmłodszych członków Polonii, do aktywnego udziału w naszej organizacji.

Polski logopeda w Londynie. Specjalizacja: wielojęzyczność, autyzm, trudności z mową u dzieci z wadami genetycznymi, opóźniony rozwój mowy.

Polski logopeda w Holandii-pierwszy oficjalny polskojęzyczny gabinet logopedyczny w Holandii, prowadzony przez Annę Marię Chachulską-absolwentkę UW, polonistkę, logopedę, animatorkę zabaw dla dzieci oraz pasjonatkę psychologii i rysowania. Jej pacjentami są zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Więcej na stronie http://www.polskilogopedawholandii.com/ oraz na facebookuhttps://www.facebook.com/polskilogopedawholandii/

Szkoła językowa Taalbureau Eemland oferuje naukę języka niderlandzkiego oraz polskiego dla obcokrajowców na wszystkich poziomach zaawansowania. Zajęcia przeznaczone są dla dorosłych oraz dzieci od 4 roku życia. Istnieje możliwość edukacji dla klientów indywidulanych, a także dla grup zorganizowanych.
Szkoła Taalbureau Eemland to kadra wysoko wykwalifikowanych nauczycieli, mówiących biegle nie tylko po niderlandzku i polsku, ale też po angielsku. Elastyczne terminy zajęć (także wieczory i weekendy), tempo nauki dostosowane do uczniów, niebanalne metody nauczania, lekcje przez Internet. Możliwość uzyskania certyfikatów ukończenia kursu.
Taalbureau Eemland istnieje od 2013 roku. Swoją siedzibę ma w Soest i Bunschoten. Została założona przez Polkę mieszkającą od lat w Holandii, dyplomowaną nauczycielkę języka niderlandzkiego (certyfikat NT2), Annę van Dorresteijn-Obutelewicz.
Więcej szczegółów na www.taalbureau-eemland.nl

Polska Szkoła Sobotnia w Stambule, została powołana 1 września 2016 r., w celu zapewnienia edukacji dzieciom polskiego pochodzenia, mieszkającym w Stambule. Dzięki uczestnictwie w zajęciach sobotnich dzieci mają możliwość konwersacji w języku polskim z rówieśnikami, a także nauki zgodnej z uzupełniającym planem nauczania. Dzieci mają możliwość uczęszczania na lekcje języka polskiego, historii, geografii, wiedzy o kulturze Polskiej. Na terenie Stambułu otwarte są dwie placówki szkolne, po dwóch stronach miast, by każde dziecko miało możliwość edukacji. Prowadzone są w obu placówkach po trzy klasy: klasa przedszkolna dla dzieci w wieku 2,5 – 6 lat, klasa wczesnoszkolna 7 – 9 lat i klasa starsza dla dzieci w wieku 10-15 lat.

Polska Sobotnia Szkoła przy St Mary’s College w Hull jest instytucją skupiającą dzieci, młodzież i dorosłych, którzy pragną uczyć się i pielęgnować tradycję i kulturę polską. Nauczamy dzieci języka polskiego, historii, geografii oraz sztuki. Przygotowujemy młodych do egzaminów GCSE oraz A level z języka polskiego. Prowadzimy kursy języka angielskiego: EAL dla dzieci, ESOL dla początkujących i średnio zaawansowanych  oraz IELTS  dla młodzieży i dorosłych pragnących rozpocząć studia wyższe. Jesteśmy szkołą, w której nie tylko poznajemy, ale i tworzymy polską kulturę na Obczyźnie. Bierzemy udział w różnych konkursach i festiwalach kulturowych w celu promowania naszej kultury i tradycji.
Dane szkoły:
St Mary’s College  The Storey Centre
Cranbrook Avenue
Hull, HU6 7TN
mail:
MLaskowska@staff.st-marys.hull.sch.uk
MLitwin@staff.st-marys.hull.sch.uk
tel: +44 01482 803514

Stowarzyszenie Amigos de la Lengua Polaca (Przyjaciele Języka Polskiego) zostało założone w dniu 14 kwietnia 2015 roku przez rodziców i nauczycieli dzieci uczących się w sobotniej szkole języka polskiego w Walencji.
Jest to kontynuacja projektu stowarzyszenia Centro de la Cultura Polaca (Stowarzyszenie Centrum Kultury Polskiej), który rozpoczęto w 2011 roku.
Zajęcia prowadzone są w soboty w szkole Colegio Hogar Nuestra Señora del Rosario w Walencji. Obecnie w szkole uczy się 60 dzieci w wieku od 2 do 12 lat oraz 12 dorosłych, pracuje 5 nauczycieli.
Głównym celem stowarzyszenia jest:
• Organizacja zajęć języka polskiego dla dzieci Polaków mieszkających w Walencji i okolicach.
• Krzewienie polskiej kultury, literatury oraz pielęgnowanie polskich tradycji i obyczajów wśród uczniów i ich rodziców.
• Prowadzenie zajęć języka polskiego dla rodziców hiszpańskojęzycznych.
• Organizacja spotkań okolicznościowych, kontakt z rówieśnikami polskiego pochodzenia i dzięki temu stworzenie dodatkowej motywacji do nauki języka polskiego.
• Nawiązanie współpracy z innymi organizacjami polonijnymi na terenie Hiszpanii.

Polska Szkoła we Fredericii jest tzw. szkołą sobotnią finansowaną przez Komunę Fredericia. Powstała ona na wniosek duńskiej polonii zamieszkującej w gminie Fredericia w Danii. Celem szkoły jest nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą. Do szkoły mogą uczęszczać dzieci w wieku od 7 do 15 lat, których chociaż jedno z rodziców jest obywatelem polskim. Nie ma żadnego znaczenia czy dziecko przebywa za granicą czasowo czy też na stałe.
Staramy się w miarę ograniczonych możliwości czasowych sięgać po różnorodne formy pracy i przywiązujemy dużą wagę do współpracy z rodzicami. Lekcje i kontakt bezpośredni z uczniami wykorzystujemy, aby zaprezentować podstawowe wiadomości z zakresu języka polskiego, historii, geografii i informacji o współczesnej Polsce. Rozwijanie i utrwalanie tej wiedzy odbywa się zazwyczaj poza formalnymi lekcjami.
Realizując założenia naszej szkoły, dążymy do wzmacniania poczucia tożsamości, która jest bardzo ważnym elementem w budowaniu silnej osobowości człowieka. Pragniemy by nasi uczniowie potrafili znaleźć się zarówno w środowisku, z którego się wywodzi, jak i tym, w którym aktualnie przyszło im żyć.

Polska Szkoła im. Emilii Plater
W naszej szkole prowadzimy naukę od przedszkola, poprzez zerówkę, szkołę podstawową klasy I-VIII oraz trzyletnie liceum. Oferujemy także religię i zajęcia poza lekcyjne. Nauczyciele prowadzą zajęcia według programów i podręczników opracowanych przez Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce. Sprawozdanie z osiągnięć naszej szkoły jako placówki oświatowej mogłoby wypełnić, na dobrą sprawę, obszerną książkę. W miarę upływu lat szkoła doraźnie reagowała na zachodzące zmiany – od nowej struktury i edukacyjnych potrzeb uczniów poczynając, a na (ideologicznych) skutkach politycznej transformacji Polski kończąc. Szkoła posiada akredytację Illinois – Illinois State Board of Education – tzn. absolwenci amerykańskiej szkoły średniej mogą uzyskać kredyty za język obcy, które są honorowane przez niektóre wyższe szkoły stanowe.

Sobotnia Szkoła Polska im. Jana Długosza, prowadzi działalność wielopłaszczyznową i działa od 2009 roku pod patronatem Stowarzyszenia Polaków w Hiszpanii “Klub WAWEL” w Madrycie-Vicalvaro. Poza standardowym programem nauczania, zajmuje się także działalnością dodatkową: promuje język polski wśród Hiszpanów poprzez zajęcia glottodydatktyczne oraz rozwija zdolności językowe dzieci i młodzieży polonijnej poprzez warsztaty logopedyczne (wymowa i ćwiczenia aparatu fonetycznego) i teatralne (kreatywny i spontaniczny kontakt z mową polską).

Stowarzyszenie Kultury i Języka Polskiego/ The Polish Language and Culture Association (PLCA) to organizacja, której głównym celem jest prowadzenie działalności organizowanie imprez kulturalnych i artystycznych, nie tylko promujących polskie tradycje i kulturę, ale także integrujących Polonię ze społeczeństwem brytyjskim.
Działalność organizacji obejmuje:
– zajęcia w Polskiej Szkole Sobotniej PLCA dla dzieci w wieku od 3 lat do 18 – nauczanie języka polskiego, historii, geografii oraz zajęcia dodatkowe- taniec, drama, plastyka, karate;
– warsztaty językowe, kulturalne i artystyczne dla dzieci i młodzieży;
– poradnię psychologiczną, pedagogiczną i logopedyczna;
– nauczanie języka polskiego jako obcego;
– nauczanie języka angielskiego;
– współpracę z lokalnymi szkołami i organizacjami;
– organizowanie imprez i wycieczek artystyczno-kulturalnych;
Polska Szkoła Sobotnia PLCA to: SZKOŁA OTWARTA, TWÓRCZA i PRZYJAZNA!
Polska Szkoła Sobotnia PLCA w Bedford
tel.: 07935643005
mail: info@polish-culture.com
www: polish-culture.com

„ABC LANGUAGE CLUB” to Polska Sobotnia Szkoła, która powstała z potrzeby serca. Każde dziecko jest dla nas odrębną, bardzo ważną istotą, do każdego podchodzimy w sposób indywidualny, co pozwala na jego wszechstronny i pełny rozwój.

Ucząc wykorzystujemy metodę Montessori oraz metodę Krakowską.

Zabawa, zajęci sportowe oraz inne zajęcia dodatkowe sprawiają, że szkoła staje się miejsce, do którego dzieci pragną powracać.

Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie polskiej społeczności z Bournemouth i okolic na nauczanie przedmiotów ojczystych po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej i pojawieniu sie możliwości swobodnego przemieszczania i osiedlania w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii.
Głównym założeniem Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych, zwanej dalej Szkołą Sobotnią lub Szkołą, jest działalność edukacyjna skupiająca się na nauczaniu języka polskiego, historii i geografii Polski w połączeniu z przekazywaniem polskich wartości i tradycji.
bournemouthszkola.wix.com/szkola
Polska Szkoła Sobotnia w Bournemouth
Southbourne Children Centre,
108 Stourvale Road,
Bournemouth
BH6 5JB

Klub edukacyjny „Polak Mały” to alternatywa dla tych dzieci, które z różnych powodów nie mogą uczęszczać do szkół sobotnich. Zajęcia klubowe odbywają się w tygodniu. jako forma zajęć popołudniowych. Dzieci kwalifikowane są do poszczególnych grup wiekowych. Każda grupa spotyka się raz w tygodniu na 1,5 godz.

+ Media

PASTEL s.c. prowadzi działalność reklamową polegająca na projektowaniu, opracowaniu i druku materiałów reklamowych dla firm i osób fizycznych. Firma specjalizuje się w projektach graficznych, profesjonalnych fotografiach na potrzeby druku, przygotowaniem do druku różnymi technikami. Od 1994 roku zdobywa doświadczenie na rynku poligraficznym jako studio, a od 2007 roku posiada własną drukarnię wielkoformatową. Natomiast jako administrator portalu Anglia4u, PASTEL s.c. prowadzi działalność informacyjną oraz udostępnia na stronach portalu – forum dyskusyjne, dział ogłoszeń drobnych, możliwość tworzenia indywidualnych galerii zdjęć.

Blog, „Bilingual znaczy dwujęzyczny”, łączy profesjonalne porady dotyczące dwujęzyczności z osobistymi doświadczeniami w dwujęzycznym wychowaniu. Autorką bloga jest Pani Aneta Nott-Bower, która jest logopedą po pięcioletnich studiach magisterskich. Prywatnie jest żoną Anglika włoskiego pochodzenia i matką dwojga dzieci, które wychowuje w dwóch językach: polskim i angielskim od ich narodzin. Na swoim blogu Pani Aneta dzieli się doświadczeniami z różnych etapów dwujęzycznego rozwoju swojej rodziny, problemami, jakie napotkała i w jaki sposób je rozwiązała. Poleca sprawdzone pomoce i metody wspomagające dwujęzyczny rozwój mowy oraz naukę czytania i pisania. Dzieciom dwujęzycznym oferuje specjalistyczne konsultacje logopedyczne online oraz pomoc w doskonaleniu języka polskiego. Rodziców zaprasza zaś na indywidualne konsultacje i porady online w zakresie dwujęzycznego wychowania.

Magazyn internetowy „Bumerang Polski” adresowany jest do Polonii australijskiej, a także Polaków zainteresowanych Australią.
Oprócz roli informacyjnej – od powstania we wrześniu 2010 r. w magazynie ukazało się ponad 1500 publikacji takich jak reportaże, wideoreportaże i fotoreportaże, wywiady, opinie i analizy, zapowiedzi wydarzeń, wiadomości z Polski, Australii i świata – serwis pełni także funkcję społecznościową, umożliwiając kontakt rodakom osiadłym w Australii, a także mieszkańcom Polski z rodakami mieszkającymi i pracującymi w tym regionie świata. Serwis aktywnie włącza się także w inicjatywy propolskie w Australii. Patronuje wielu wydarzeniom polonijnym. Blisko współpracuje też ze szkołami polonijnymi i z Konsulatem RP w Sydney.
Aktualnie magazyn w całości redagowany jest po polsku. Działalność swą opiera na pracy społecznej i dobrowolnych dotacjach.

Strona internetowa dziecko.nl to autorski projekt, który zrodził się z potrzeby wspierania dzieci Polaków i ich rodziców przebywających, urodzonych w Holandii. Projekt wspierania Polaków w niełatwym wychowaniu dzieci w dwujęzyczności. Projekt obejmuje wielokierunkowe oddziaływanie, skierowane na kulturę, tradycję, wychowanie, edukację w języku polskim. Głównym celem projektu dziecko.nl, jest wpływ na małych Ambasadorów Polski, jak i ich rodziców, wpływ na wychowanie w polskim duchu, przekazanie dzieciom dziedzictwa kulturowego ze wsparciem autorskiej audycji radiowej „Świat oczami Dziecka”, emitowanej w Polskim Radio Amsterdam.

Link to Poland to nowy, żywy, dynamiczny, interaktywny, a przy tym apolityczny i areligijny portal, skierowany do Polaków i Polonii na świecie, ale także do obcokrajowców interesujących się Polską. Link to Poland prezentuje osiągnięcia i dokonania Polaków pracujących, i działających poza granicami kraju. Jest bogatym źródłem informacji i artykułów tematycznych prezentujących punkt widzenia na sprawy polskie. Biznes, Nauka, Kultura, Dzieci, Młodzież, Migracja zarobkowa, Studenci, Staże zagraniczne, Turystyka oraz Styl życia – to tylko niektóre działy tematyczne tego portalu. Link to Poland to nie tradycyjny portal, lecz nowoczesna, interaktywna i dynamiczna platforma wymiany poglądów, opinii i informacji o Polsce, i Polakach na świecie, dla której nie istnieją granice.

Pisarka, Pani Małgorzata Danuta Kłaczyńska, mama naszej uczennicy, jest autorką Serii książek zatytułowanej: Ważne rozmowy Krysi o świecie, która w całości została poświęcona ważnym, społecznym tematom.

Rodzice, którzy wychowują dzieci w zbyt szybkim i zbyt komercyjnym świecie, stawiają sobie pytania, na które z trudem poszukują odpowiedzi: jak nauczyć dziecko podejmowania samodzielnych decyzji, szczególnie gdy są one niezgodne ze stylem życia, modą i poglądami wszystkich wokół? Jak nauczyć dziecko, iż być jest naprawdę ważniejsze niż mieć? Jak wykształcić w dziecku tak silną odwagę, aby pozwoliła mu ona iść własną drogą i słusznie postępować? Jak wygrać z cywilizacją o człowieczeństwo swojego dziecka? Autorka serii stawia trudne pytania, ale jednocześnie pomaga rodzicom i ich dzieciom odnaleźć drogę w gąszczu dzisiejszej cywilizacji.

Tom 1 zatytułowany Rozmowy o tolerancji jest wstępem do tychże rozważań. Zdarzenia, które spotykają głównych bohaterów, dotyczące nietolerancji są przykładem tego, co każde z dzieci na co dzień może zaobserwować w swoim środowisku. Książka zakończona jest słowniczkiem trudnych, związanych z zagadnieniem tolerancji wyrazów.

Moja Bazylea to projekt internetowy, który zrodził się w odpowiedzi na zwiększony napływ Polaków do Szwajcarii w związku z przystąpieniem Szwajcarii do tzw. Układu z Schengen, a także szerszym otwarciem rynku pracy dla krajów UE.
Główne cele projektu Moja Bazylea to:

  • Dostarczenie Polakom przesiedlającymi się na stałe w okolice Bazylei lub przebywających tam czasowo podstawowych informacji na temat miasta, jego infrastruktury, instytucji oraz życia społeczno-kulturalnego
  • Angażowanie Polaków zamieszkujących Bazyleę w życie społeczno-kulturalne poprzez dostarczenie im aktualnych informacji na temat organizowanych wykładów, seminariów, koncertów, wystaw, bali i spotkań
  • Promocja artystów, naukowców i biznesmenów pochodzenia polskiego
    Projekt mojabazylea.ch został w całości sfinansowany przez Ambasadę Rzeczpospolitej Polskiej w Bernie

Projekt mojabazylea.ch został w całości sfinansowany przez Ambasadę Rzeczpospolitej Polskiej w Bernie

Nasz Londyn to bezpłatny serwis ogłoszeniowy i katalog firm stworzony dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Doskonałe miejsce na dodawanie ogłoszeń i promocję firmy.

Opinia jest internetowym magazynem kulturalnym skierowanym do Polonii mieszkającej w Leicester, ale także w całej Wielkiej Brytanii. Jego celem jest informowanie swoich czytelników o wydarzeniach z dziedziny muzyki, literatury i filmu w kraju i za granicą. Częstym elementem magazynu są wywiady z reprezentantami różnych dziedzin sztuki, natomiast polscy mieszkańcy Wysp mogą też znaleźć odpowiedzi na najczęściej nurtujące ich pytania dotyczące zdrowia, psychologii i prawa.

PANGEA Magazine jest globalną marką, a także firmą medialną koncentrująca się na promocji Polski i Polaków, kultury, historii, biznesu oraz stylu życia wśród środowisk zagranicznych i polonijnych na świecie. Naszymi czytelnikami są zarówno Polacy, jak również przedstawiciele innych narodowości poszukujących nowych usług i produktów w kraju nad Wisłą. Sukces naszego magazynu zawdzięczamy jego wyjątkowości, przekładającej się zarówno w formie – luksusowy papier i jakość wydania oraz treści – ekskluzywne materiały przygotowywane przez korespondentów niemal ze wszystkich kontynentów. Dzięki wysokiej jakości pisma, prężnie działającemu portalowi internetowemu, organizowanym międzynarodowym konferencjom biznesowym oraz wydarzeniom kulturalnym, PANGEA Magazine dociera do kilkudziesięciu tysięcy firm oraz osób indywidualnych na całym świecie.

Polacy we Włoszech (www.polacywewloszech.com) to niezależny portal informacyjny nie tylko dla Polaków mieszkających we Włoszech, ale również zródło informacji dla naszych rodaków z kraju. Redakcję prowadzą: Agnieszka B.Gorzkowska oraz Aleksandra Seghi.

Fakty.nl to jeden z największych portali informacyjnych dla Polaków w Holandii. Czytelnicy na portalu mogą znaleźć codziennie nowe, aktualne informacje dotyczące życia codziennego w Holandii. Systematycznie zamieszczane są porady prawne, podatkowe itp., które mają na celu ułatwić naszym rodakom życie w kraju wiatraków. Portal fakty.nl to także bezpłatny serwis ogłoszeniowy, na którym można promować swoje usługi, towary lub zaoferować pracę.

Portal Polorama.com nieodpłatnie udostępnia zarejestrowanemu użytkownikowi innowacyjne narzędzia służące komunikacji i publikacji treści. Użytkownik ma prawo do wyłącznej edycji i prowadzenia swojego bloga, korzystania z modułu prywatnych wiadomości, jak również nieodpłatnego dodawania nowych ogłoszeń i lokalizacji. Dostarcza on Polakom przebywającym za granica codzienną dawkę informacji.

Portal Polonii Düsseldorf „Naszazajta”. Idea portalu ma być prosta, będziemy Waszą codzienną dawką informacji i ciekawostek z Niemiec w języku polskim.

Londynek.net: Działający od 14 lat jest największym polonijnym portalem internetowym w UK oraz Europie. Strona odsłaniana jest średnio 10 mln razy miesięcznie. Rosnąca liczba unikalnych odwiedzin sięgnęła niedawno rekordowego pułapu 630 000 miesięcznie. Londynek.net jest nie tylko wizytówką Polaków żyjących UK, ale również najczęściej odwiedzanym, rozbudowanym, aktywnym portalem oferującym szeroki zakres informacji oraz ogłoszeń!

Portal Mumsfromlondon.com istnieje od 2012 roku. Założycielką jest pisarka i dziennikarka mieszkająca na stałe w Londynie, Małgorzata Mroczkowska, która do prowadzenia portalu regularnie zaprasza polskie blogerki mieszkające na emigracji. od samego początku strona miała na celu intergrowanie polskich rodzin mieszkających w Wielkiej Brytanii. Na swoim Facebooku ma ponad 10 tysięcy Czytelników, dla których każdego dnia przygotowywane są informacje ułatwiające życie na emigracji.

Każdy z nas ma swoje marzenia takie wielkie i całkiem malutkie. Storyland to kraina, która zaprasza każdego wędrowca spragnionego nieco ciszy, spokoju i wytchnienia w zabieganym świecie. Storyland ­ jest pełen opowieści, jego autorka jak spora grupa Polaków wyemigrowała na Wyspy Brytyjskie po 2004 roku. W swoim osobistym blogu opowiada jak wygląda życie Polaków w Wielkiej Brytanii, dzieli się swoją wielką pasją do podróży większych i małych. Okazuje się iż nawet nie mieszkając w kraju można jeszcze bardziej być zaangażowanym w szerzenie polskiej kultury i tożsamości na obczyźnie to właśnie jest jedną z idei przekazywanych na blogu. W Storylandzie nie brakuje ciekawych opowieści o niezwykłych ludziach, autorka bloga od wielu lat kolekcjonuje pocztówki z różnych stron świata, dzięki nim nawet w środku zimnego i bardzo deszczowego dnia możemy znaleźć się w odległym i egzotycznym miejscu. Storyland ­ Wielka Brytania z nieco innej perspektywy­ zapraszam.

www.storczyk.nl jest portalem skierowanym do Polaków zarówno mieszkających w Holandii, jak i planujących przenieść się do Królestwa Niderlandów. Zawiera informacje praktyczne oraz ułatwiające poznanie zwyczajów i piękna tego kraju.

Belgia nasz nowy dom. Pamiętnik emigrantki to blog opowiadający o codziennym życiu zwykłej polskiej rodziny na obczyźnie. Autorką bloga jest Magdalena, matka trójki niesfornych dzieciaków w wieku różnym, która stara się do spółki z małżonkiem wychować swoją gromadkę na mądrych ludzi i próbuje pogodzić to niełatwe zajęcie z pracą, dbaniem o dom, nauką języków, poznawaniem Belgii, jej mieszkańców, prawa, zwyczajów i kultury oraz nawiązywaniu nowych znajomości. Wszystkie swoje przygody, obserwacje i doświadczenia relacjonuje na blogu, który dla wielu rodaków jest źródłem cennych informacji na temat życia w Belgii, szkolnictwa, opieki medycznej, prawa, czy atrakcji turystycznych.

Lunatic Asylum to blog polki, która spełniła swoje marzenie o zamieszkaniu na Lazurowym Wybrzeżu. Sama o sobie pisze – „Jakiś czas temu postanowiłam, że wyprowadzę się w jakieś fajne miejsce z palmami. Ze wszystkich miast na świecie wybrałam Niceę. W sumie to wybraliśmy, bo jest na trója – ja, Basia i Michał. A jak już postanowiliśmy, to tak zrobiliśmy. Z marzeniami mam tak, że są one dla mnie synonimem planów…”.
Matka, dziennikarka i amatorka fotografii pisze luźno, o swojej nowej rzeczywistości. Blog porusza m.in. tematy edukacji, francuskich zwyczajów czy rejonu Lazurowego Wybrzeża. Nie brakuje także wielu zdjęć z tej malowniczej części kraju nad Sekwaną. Stronę można znaleźć pod adresem www.lunaticasylum.pl

Ewelina Jurkiewicz – edukatorka zajmująca się nauczaniem dzieci języków obcych, amerykanistka, facylitatorka, od ponad 12 lat prowadzi szkolenia językowe dla dzieci i dorosłych, wspiera rodziny wielojęzyczne (więcej o niej i jej projekcie na stronie: www.bebilingual.dk). Prywatnie posiada wielojęzyczna rodzinę i jest mamą dwujęzycznego brzdąca.

Turkusowa Kropka to blog parentingowy i lifestyle’owy mamy małego Smoka. Autorka – Tedi jest pełnoetatową mamą, żoną i strażniczką domowego ogniska. Jest zamiłowana w Węgrzech i wszystkim, co węgierskie. Uwielbia także podróże po Czeskiej Republice i skrycie marzy o domku na Morawach z własnym ogrodem i sadem z morelami. Blog Turkusowa Kropka łączy wszystkie pasje autorki: podróże, gotowanie, szycie, malowanie oraz macierzyństwo, które jest największą przygodą w życiu.

Portal internetowy I LOVE POLEN był od latach 2002-2010 uzupełnieniem do wydawanego na terenie Wiednia dwujęzycznego magazynu ŻONGLER/JOUNGLER Polonia-Nova.
Aktualna witryna jest niezależnym serwisem informacyjnym, opiniotwórczym, krytycznym, informującym, edukującym, promującym Polskę oraz Polaków – czytanym przez wszystkie środowiska polonijne działające na terenie Austrii. Serwis skierowany jest głównie do Polaków zamieszkałych w Austrii. Redaktorem naczelnym i pomysłodawcą od początku istnienia portalu, jak również wcześniejszego magazynu ŻONGLER/JOUNGLER Polonia-Nova jest Renata Olczykowski.

Blog Wszystkie odcienie macierzyństwa jest opisem wesołej codzienności jaką spędzam z moimi synami. Dzielę się spostrzeżeniami i doświadczeniem, które zdobywam jako mama. Poruszam tematy życia na emigracji, rodzicielstwa i kreatywnych zabaw z dziećmi. Od czasu do czasu pokazuję też moje rękodzieło, które jest odskocznią od tego codziennego galimatiasu.

Gisikowo – to strona dla wszystkich rodziców. Obecnych, przyszłych, tych którzy planują i tych którzy nie planują być rodzicami, ale los zdecydował za nich. Na blogu przeczytacie o rodzicielstwie, o zwykłej codzienności i tej naszej – takiej trochę niezwykłej. Życie na emigracji i rola mamy dziecka z problemami zdrowotnymi wzbogaciły mnie o mnóstwo doświadczeń i przeżyć, którymi chce się z Wami dzielić. Ten blog to miejsce, gdzie opisują naszą rzeczywistość, codzienne zmagania, a także dzielę się własnymi przekonaniami i przemyśleniami opartymi o własne doświadczenia. Chciałabym, aby ta strona była również wsparciem dla Wszystkich rodziców, których dzieci zmagają się z chorobą. Ponieważ my i nasze dzieci zasługujemy na wspaniałe życie.Chciałabym, również aby ta strona była wsparciem dla wszystkich rodziców mieszkających w Niemczech, aby znaleźli tu wszystkie informacje których potrzebują.

www.polonia-serwis.de to jeden z pierwszych serwisów dla Polonii mieszkającej w Niemczech. Wiele porad i tłumaczeń wniosków przydatnych w codziennym życiu w Niemczech.

Zawsze ciekawe i humorystyczne opisy życia w Irlandii. Prywatnie autor bloga jest fanem twórczości Lema i Pratchetta, gra na różnych instrumentach muzycznych, mieszka wraz z rodziną w południowym Dublinie. Zawodowo – informatyk specjalizujący się w Business Intelligence. Prowadzi bloga od 2011 roku. Można tam znaleźć szwarc, mydło i powidło: są wspomnienia z podróży, ciekawostki i łamigłówki, są poradniki z zakresu programowania (głównie SQL i VBA), jest też kilka autorskich opowiadań SF oraz sporo praktycznych informacji dotyczących pracy i życia w Irlandii. Blog pisany na luzie i z przymrużeniem oka.

tramwajowy.pl – Blog polskiego motorniczego, pracującego i mieszkającego w Irlandii od 2008 roku.

Gazeta „Polonia Berlin” to nowy niezależny miesięcznik informacyjno-ogłoszeniowy wydawany od 2011 roku w Berlinie. Wydawnictwo to jest uzupełnieniem istniejącego już ponad 10 lat polskojęzycznego portalu i forum internetowego poloniaberlin.de

Gazeta ukazuje się pod koniec każdego miesiąca, w nakładzie 6000 egzemplarzy i formacie A4 (kolor) a grupą docelową jest polskojęzyczna ludność mieszkająca w Berlinie.

Gazeta „Polonia Berlin” rozprowadzana będzie głównie w polskich punktach handlowych na terenie Berlina: polskich sklepach, polskich przychodniach, szkołach, placówkach kulturalnych a także pod polskim kościołem w Berlinie. Aktualny numer można również obejrzeć w internecie.

Bezpłatna gazeta poloniaberlin.de rozprowadzana jest pod koniec każdego miesiąca, głownie w rożnych polskich punktach handlowych na terenie Berlina.

Portal Poloniawuk.co.uk powstał w 2014 roku. Skierowany jest do emigrantów z Polski, którzy mieszkają w Anglii, Szkocji i Walii. Głównym zadaniem portalu jest zapewnienie dostępu do niezbędnych informacji, dostarczenie rozrywki oraz integracje Polaków mieszkających na “Zielonej Wyspie”.

Polskie Radio Islanders

Poloniusz.pl jest portalem adresowanym do Polaków poszukujących zatrudnienia poza granicami Polski. Firma funkcjonuje od 2008 roku i na swoich stronach umieszcza oferty zarówno znanych korporacji, jak również początkujących agencji zatrudnienia.
Na łamach Poloniusza można znaleźć nie tylko pracę, ale również mieszkanie, lokatora, szkolenia, a nawet niektóre usługi. Portal umieszcza również informacje na tematy istotne dla Polaków.
Dzięki nam pracę znajdują osoby bez doświadczenia, ale również długoletni eksperci z danej dziedziny. Nieważne czy myślisz o długotrwałej emigracji, czy też o pracy sezonowej, szukasz pracy w charakterze malarza, opiekunki lub kucharza.
Z nami nie szukasz, z nami znajdujesz!

+ Instytucje i organizacje

Fundacja Elementarz z Katowic – jednym z podstawowych założeń Fundacji Elementarz jest kształcenie uczniów metodami alternatywnymi. Misją Fundacji jest uczynienie z edukacji drogi do sukcesu. Organizacja ta: uczy dzieci, kształci dorosłych, opracowuje programy i podręczniki. Organizuje turystykę edukacyjną. Uczy nie tylko wiedzy i umiejętności ale – przyjaźni, współdziałania, tolerancji. Na ważnym miejscu stawia wychowanie przez sztukę i ekologię. Współpracuje z wieloma organizacjami i instytucjami polskimi i międzynarodowymi min. z Polskimi Szkołami Internetowymi Libratus.

POLESOM (Polish Educational Solutions of Minnesota) to dynamicznie rozwijająca się niedochodowa organizacja reprezentująca nowe trendy w edukacji skierowanej do Polaków na emigracji oraz Amerykanów polskiego pochodzenia. Skupia się na rozwijaniu znajomości języka oraz kultury polskiej poprzez stosowanie najnowocześniejszych metod pracy z dziećmi wychowującymi się w środowisku wielojęzycznym.

Misją organizacji jest umożliwienie polsko-amerykańskiej społeczności dostępu do tak kreatywnych i oryginalnych działań edukacyjnych, by wzbudzić jej niesłabnące zainteresowanie Polską i jej kulturą.

Cele realizowane są poprzez organizację zajęć językowych, dziecięcych klubów, kursów oraz innych spotkań prowadzonych zgodnie z najnowszymi wskazówkami Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji Zagranicą oraz metodami uwzględniającymi specyfikę pracy z dziećmi wielojęzycznymi.

SIPPA – Światowe Igrzyska Polonijne – Polonia Austria to stowarzyszenie wspomagające i popularyzujące Światowe Igrzyska Polonijne w Austrii.

Swoją aktywnością stowarzyszenie chce przyczynić się do propagowania sportu wśród Polonii na całym świecie jak również do podtrzymania więzi z Ojczyzną i polską kulturą, a także do poznawania i propagowania Polski oraz jej kulturowego i cywilizacyjnego dorobku.

Polski pub sportowy w Londynie 106 Acton High Street, London, W3 6QX www.thebelvedereacton.co.uk

Stowarzyszenie Polonii Sajgońskiej powstało w 2013 roku w mieście Ho Chi Minh będącym głównym ośrodkiem miejskim w Wietnamie oraz stolicą biznesową kraju. Miasto Ho Chi Minh (nazywane przez mieszkańców Sajgon) to również największe skupisko Polonii w Wietnamie.
Stowarzyszenie powstało aby zintegrować polskie środowisko, stworzyć możliwość wspólnego spotkania się i utrzymywania kontaktów. Jako Stowarzyszenie pełni funkcję socjalną (imprezy towarzyskie, integracyjne), kulturalną (promocja i współorganizacja koncertów, pokazów filmowych, itp), informacyjną i promocyjną (promujemy Polskę jako kraj i wszystko co polskie).

Stowarzyszenie to współpracuje z Ambasadą RP w Hanoi, Stowarzyszeniem Przyjaźni Polsko-Wietnamskiej oraz Stowarzyszeniem Wspólnota Polska.

Dodomku.pl to supermarket internetowy z polskimi produktami spożywczymi,
które możecie Państwo zamówić z dostawą na terenie całej Unii Europejskiej.
W ofercie sklepu znajdują się między innymi tradycyjne polskie wędliny,
twaróg, kapusta kiszona, chrzan, świeżą natkę pietruszki, polskie jabłka,
ptasie mleczko, krówki. Jeśli przebywając poza granicami Polski tęsknisz za
polskimi smakami, wystarczy wejść na stronę dodomku.pl, wrzucić wybrane
produkty do koszyka, podać adres dostawy i zapłacić kartą lub szybkim
przelewem – kurier przywiezie zamówione przez Ciebie produkty w terminie od
2 do 4 dni roboczych.

Stowarzyszenie Kulturalne Polsko – Aragońskie powstało w 2002 roku. Działa na terenie Aragonii, która jest jednym z 17 regionów Hiszpanii. Główną misją stowarzyszenia jest promocja i szerzenie kultury oraz tradycji polskich wśród dzieci i młodzieży polskiej przebywającej poza granicami kraju. Przez swoją działalność starają się przybliżyć Polskę nie tylko Polakom, ale również Hiszpanom i przedstawicielom innych narodowości. Prezentacja uroku naszej ojczyzny oraz współpraca i integracja z Hiszpanią i jej mieszkańcami jest głównym priorytetem stowarzyszenia.

Związek Harcerstwa Polskiego w Niemczech z siedzibą w Hanowerze – ZHPwN został restytuowany w dniu 07.09.2012 roku jako kontynuator historycznej formacji harcerskiej, działającej na terenie Niemiec w latach 1922 – 1939 ubiegłego wieku, kontynuując harcerską, wychowawczą i patriotyczną prace z młodzieżą polonijną na terenie Niemiec. Głównymi celami działalności Związku Harcerstwa Polskiego w Niemczech jest integracja środowisk polonijnych w formacji harcerskiej, podczas wspólnej pracy i zabawy, oraz pomoc w wychowywaniu dzieci i młodzieży polonijnej, min. poprzez:

1. krzewienie poczucia przynależności do Narodu Polskiego,
2. świadome kultywowanie chlubnych tradycji i kultury Narodu Polskiego,
3. promocję nauki języka polskiego jako ojczystego.

Przedmiotem szczególnej troski Organizacji jest rozwój młodego pokolenia Polaków w Niemczech, w poczuciu przynależności do Narodu Polskiego, przy równoczesnym kształtowaniu umiejętności życia we współczesnym społeczeństwie europejskim.

Z umysłem jest podobnie jak z ciałem – aby był sprawny i zdrowy trzeba go ćwiczyć i o niego dbać! Portal BrainMax.pl oferuje zestaw innowacyjnych gier i kursów, stworzonych przy udziale specjalistów z zakresu psychologii, pedagogiki i neuropsychologii. Ćwiczą one podstawowe funkcje poznawcze: pamięć, koncentrację, logikę, percepcję i zdolności językowe.
Dzięki uprzejmości portalu, na Internetowej Platformie Edukacyjnej zamieszczone zostały gry, które pomogą dzieciom w zwiększeniu sprawności umysłowej. Dla rodziców natomiast przygotowany został kurs zawierający zbiór porad i technik, w jaki sposób zorganizować naukę z dzieckiem. Specjalnie dla naszych uczniów portal oferuje również 50% zniżki na wszystkie gry zamieszczone na ich stronie.

Eprenumerata.co.uk to najszybszy i najprostszy sposób otrzymywania ulubionych gazet drogą pocztową bezpośrednio do domu w UK. W naszej ofercie znajdziesz kilkaset tytułów wydawanych do niedawna tylko i wyłącznie w Polsce. Miesięczniki, tygodniki, a nawet prasa codzienna – wszystko to jest już w zasięgu ręki.

Grupa Poczytaj mi Mamo. Poczytaj mi Tato. ma swoje początki w 2012 roku, natomiast swoją oficjalną działalność w bibliotece rozpoczęła w czerwcu 2013 roku. Jest włączona w tworzenie polskiego księgozbioru tutejszej biblioteki i wspiera działania, których celem jest dbałość i troska o polską kulturę i dobre mienie Polaków mieszkających w Bournemouth.

Grupa spotyka się w bibliotece przy Triangle i na Boscombe w Bournemouth. Sesje trwają pół godziny. Więcej informacji: www.facebook.com/poczytajmy.bmouth/

Stowarzyszenie Kulturalne Katalońsko-Polskie w Barcelonie jest organizacją non profit, założoną w 2000 roku przez Polaków rezydujących w Katalonii. Głównym celem organizacji od momentu jej założenia jest promocja wymiany kulturalnej, społecznej i gospodarczej pomiędzy Polską
i Katalonią oraz działanie na rzecz dobrego wizerunku Polski i Polaków w Katalonii i całej Hiszpanii.
Stowarzyszenie realizuje swoje działania poprzez:
• organizowanie eventów biznesowych, naukowych i społecznych;
• wymiana kulturalna i naukowa;
• szeroko rozumiana działalność polegająca na promocji nauki polskiej i katalońskiej;
• szkolenia i warsztaty artystyczne, zróżnicowane pod względem programowym, dopasowane do różnych grup wiekowych i poziomu umiejętności;
• kursy i szkolenia dla najmłodszych, uwrażliwienie na różne dziedziny sztuki poprzez gry i zabawy;
• wystawy z udziałem artystów polskich i katalońskich;
• spotkania z artystami, prelekcje i wykłady;
• kursy języka polskiego (Pracownia Polonistyczna);
• Klub Kina Polskiego;

Jesteśmy szybko rozwijającą się firmą kurierską, która za cel nadrzędny stawia sobie zadowolenie naszych Klientów. Oferujemy usługi kurierskie na najwyższym poziomie. Charakteryzuje nas wysoka jakość oraz terminowość świadczonych usług. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę kurierską, która w połączeniu z wysokiej klasy pojazdami czyni nas niezawodnym partnerem. Specjalizujemy się w transporcie door to door – czyli bezpośrednio od nadawcy do odbiorcy, dzięki czemu nasze przesyłki dostarczane są w szybki i bezpieczny sposób.

appemic Polskie Stowarzyszenie na rzecz Promocji Wychowania Wielojęzycznego i Międzykulturowości w Kantabrii.

appemic Asociación Polaca por la Promoción de la Educación Multilingüe e Interculturalidad en Cantabria.

Tel: +34 685221131
Prezes: Katarzyna Białkowska
E-mail: hola@appemic.org lub appemic@gmail.com
Strona Internetowa: www.appemic.org
Strona facebook: www.facebook.com/appemic/

Stowarzyszenie przyjaźni polsko-hiszpańskiej „Kopernik” w Murcji.
e-mail: as.copernico@hotmail.com

W październiku 2011 roku polsko-włoska grupa entuzjastów z Savignano/s Panaro, niewielkiego miasteczka w prowincji Modena na północy Włoch zarejestrowała swoją działalność pod nazwą Stowarzyszenie „Via dell’AMBRA” (Bursztynowy Szlak).

Nazwa ta ma upamiętnić pierwsze kontakty starożytnych Rzymian z ludami słowiańskimi, zamieszkującymi terytorium nizinne od Kotliny Kłodzkiej do wybrzeży Bałtyku.Stowarzyszenie jest organizacją społeczną, apolityczną i nie dochodową, działającą w duchu demokracji i wolności, na zasadach wolontariatu. Jego głównym celem jest ochrona i propagowanie kultury polskiej oraz języka polskiego za granicą, a w szczególności we Włoszech, podtrzymywanie społecznych więzi pomiędzy rodakami na obczyźnie, a także umacnianie pozytywnego wizerunku naszego kraju.Integracja społeczno-kulturalna Polaków we Włoszech, promowanie i zacieśnianie więzi instytucjonalnych, kulturalnych, gospodarczych i turystycznych pomiędzy Polską a Włochami ma na celu wzbudzenie wśród cudzoziemców zainteresowania do kultury polskiej.

Kontakt ze Stowarzyszeniem: via.dellambra@libero.it
Tel +39 347 256 7697

Nasza organizacja, Polish Heritage Association of Waikato, została oficjalnie zarejestrowana 5-go listopada 2008 roku.

Okolo 40 polskich rodzin mieszka w rejonie Waikato na Północnej Wyspie Nowej Zelandii, ale wciąż nas przybywa.

Kilka osob z naszej organizacji przybyło do Nowej Zelandii z Polski w czasie drugiej wojny światowej lub krótko po zakończeniu wojny.

Największa grupa polskich emigrantow przybyła tu w latach osiemdziesiątych. Mają już dorosłe dzieci, z których niektóre założyły własne rodziny.

Najmłodsi członkowie tutejszej społeczności przybyli tu w ostatnich latach, większość z nich z małymi dziećmi, które dobrze się zaaklimatyzowały do nowych warunków.

Niektóre z głównych celów naszej Organizacji:

1. Propagowanie kulturalnych i duchowych wartości polskiego dziedzictwa w Nowej Zelandii.
2. Realizowanie programu kulturalnej i historycznej edukacji w lokalnej społeczności.
3. Poparcie dla kulturalnej, naukowej i ekonomicznej wymiany pomiędzy Polską a Nową Zelandią.
4. Poparcie dla polskich emigrantow oraz Polaków przebywających tymczasowo w rejonie Waikato.

Mimo ze jesteśmy mala Polonia organizujemy różnego typu polskie spotkania/imprezy, uczestniczymy w rożnych wydarzeniach kulturalnych: wielokulturowy festiwal, koncerty muzyczne.
Obecnie Zarząd naszej Organizacji pracuje nad założeniem Polskiej szkoły dla naszych dzieci. Dostaliśmy dofinansowanie z Polski na ten projekt. Jak widać podtrzymujemy polskie tradycje/Święta I bardzo staramy się włączyć dzieci , najmłodszych członków Polonii, do aktywnego udziału w naszej organizacji.

Polski logopeda w Londynie. Specjalizacja: wielojęzyczność, autyzm, trudności z mową u dzieci z wadami genetycznymi, opóźniony rozwój mowy.

Polski logopeda w Holandii-pierwszy oficjalny polskojęzyczny gabinet logopedyczny w Holandii, prowadzony przez Annę Marię Chachulską-absolwentkę UW, polonistkę, logopedę, animatorkę zabaw dla dzieci oraz pasjonatkę psychologii i rysowania. Jej pacjentami są zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Więcej na stronie http://www.polskilogopedawholandii.com/ oraz na facebookuhttps://www.facebook.com/polskilogopedawholandii/

Szkoła językowa Taalbureau Eemland oferuje naukę języka niderlandzkiego oraz polskiego dla obcokrajowców na wszystkich poziomach zaawansowania. Zajęcia przeznaczone są dla dorosłych oraz dzieci od 4 roku życia. Istnieje możliwość edukacji dla klientów indywidulanych, a także dla grup zorganizowanych.
Szkoła Taalbureau Eemland to kadra wysoko wykwalifikowanych nauczycieli, mówiących biegle nie tylko po niderlandzku i polsku, ale też po angielsku. Elastyczne terminy zajęć (także wieczory i weekendy), tempo nauki dostosowane do uczniów, niebanalne metody nauczania, lekcje przez Internet. Możliwość uzyskania certyfikatów ukończenia kursu.
Taalbureau Eemland istnieje od 2013 roku. Swoją siedzibę ma w Soest i Bunschoten. Została założona przez Polkę mieszkającą od lat w Holandii, dyplomowaną nauczycielkę języka niderlandzkiego (certyfikat NT2), Annę van Dorresteijn-Obutelewicz.
Więcej szczegółów na www.taalbureau-eemland.nl

+ Szkoły sobotnie

Polska Szkoła Sobotnia w Stambule, została powołana 1 września 2016 r., w celu zapewnienia edukacji dzieciom polskiego pochodzenia, mieszkającym w Stambule. Dzięki uczestnictwie w zajęciach sobotnich dzieci mają możliwość konwersacji w języku polskim z rówieśnikami, a także nauki zgodnej z uzupełniającym planem nauczania. Dzieci mają możliwość uczęszczania na lekcje języka polskiego, historii, geografii, wiedzy o kulturze Polskiej. Na terenie Stambułu otwarte są dwie placówki szkolne, po dwóch stronach miast, by każde dziecko miało możliwość edukacji. Prowadzone są w obu placówkach po trzy klasy: klasa przedszkolna dla dzieci w wieku 2,5 – 6 lat, klasa wczesnoszkolna 7 – 9 lat i klasa starsza dla dzieci w wieku 10-15 lat.

Polska Sobotnia Szkoła przy St Mary’s College w Hull jest instytucją skupiającą dzieci, młodzież i dorosłych, którzy pragną uczyć się i pielęgnować tradycję i kulturę polską. Nauczamy dzieci języka polskiego, historii, geografii oraz sztuki. Przygotowujemy młodych do egzaminów GCSE oraz A level z języka polskiego. Prowadzimy kursy języka angielskiego: EAL dla dzieci, ESOL dla początkujących i średnio zaawansowanych  oraz IELTS  dla młodzieży i dorosłych pragnących rozpocząć studia wyższe. Jesteśmy szkołą, w której nie tylko poznajemy, ale i tworzymy polską kulturę na Obczyźnie. Bierzemy udział w różnych konkursach i festiwalach kulturowych w celu promowania naszej kultury i tradycji.
Dane szkoły:
St Mary’s College  The Storey Centre
Cranbrook Avenue
Hull, HU6 7TN
mail:
MLaskowska@staff.st-marys.hull.sch.uk
MLitwin@staff.st-marys.hull.sch.uk
tel: +44 01482 803514

Stowarzyszenie Amigos de la Lengua Polaca (Przyjaciele Języka Polskiego) zostało założone w dniu 14 kwietnia 2015 roku przez rodziców i nauczycieli dzieci uczących się w sobotniej szkole języka polskiego w Walencji.
Jest to kontynuacja projektu stowarzyszenia Centro de la Cultura Polaca (Stowarzyszenie Centrum Kultury Polskiej), który rozpoczęto w 2011 roku.
Zajęcia prowadzone są w soboty w szkole Colegio Hogar Nuestra Señora del Rosario w Walencji. Obecnie w szkole uczy się 60 dzieci w wieku od 2 do 12 lat oraz 12 dorosłych, pracuje 5 nauczycieli.
Głównym celem stowarzyszenia jest:
• Organizacja zajęć języka polskiego dla dzieci Polaków mieszkających w Walencji i okolicach.
• Krzewienie polskiej kultury, literatury oraz pielęgnowanie polskich tradycji i obyczajów wśród uczniów i ich rodziców.
• Prowadzenie zajęć języka polskiego dla rodziców hiszpańskojęzycznych.
• Organizacja spotkań okolicznościowych, kontakt z rówieśnikami polskiego pochodzenia i dzięki temu stworzenie dodatkowej motywacji do nauki języka polskiego.
• Nawiązanie współpracy z innymi organizacjami polonijnymi na terenie Hiszpanii.

Polska Szkoła we Fredericii jest tzw. szkołą sobotnią finansowaną przez Komunę Fredericia. Powstała ona na wniosek duńskiej polonii zamieszkującej w gminie Fredericia w Danii. Celem szkoły jest nauczania języka polskiego, polskiej historii i geografii za granicą. Do szkoły mogą uczęszczać dzieci w wieku od 7 do 15 lat, których chociaż jedno z rodziców jest obywatelem polskim. Nie ma żadnego znaczenia czy dziecko przebywa za granicą czasowo czy też na stałe.
Staramy się w miarę ograniczonych możliwości czasowych sięgać po różnorodne formy pracy i przywiązujemy dużą wagę do współpracy z rodzicami. Lekcje i kontakt bezpośredni z uczniami wykorzystujemy, aby zaprezentować podstawowe wiadomości z zakresu języka polskiego, historii, geografii i informacji o współczesnej Polsce. Rozwijanie i utrwalanie tej wiedzy odbywa się zazwyczaj poza formalnymi lekcjami.
Realizując założenia naszej szkoły, dążymy do wzmacniania poczucia tożsamości, która jest bardzo ważnym elementem w budowaniu silnej osobowości człowieka. Pragniemy by nasi uczniowie potrafili znaleźć się zarówno w środowisku, z którego się wywodzi, jak i tym, w którym aktualnie przyszło im żyć.

Polska Szkoła im. Emilii Plater
W naszej szkole prowadzimy naukę od przedszkola, poprzez zerówkę, szkołę podstawową klasy I-VIII oraz trzyletnie liceum. Oferujemy także religię i zajęcia poza lekcyjne. Nauczyciele prowadzą zajęcia według programów i podręczników opracowanych przez Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce. Sprawozdanie z osiągnięć naszej szkoły jako placówki oświatowej mogłoby wypełnić, na dobrą sprawę, obszerną książkę. W miarę upływu lat szkoła doraźnie reagowała na zachodzące zmiany – od nowej struktury i edukacyjnych potrzeb uczniów poczynając, a na (ideologicznych) skutkach politycznej transformacji Polski kończąc. Szkoła posiada akredytację Illinois – Illinois State Board of Education – tzn. absolwenci amerykańskiej szkoły średniej mogą uzyskać kredyty za język obcy, które są honorowane przez niektóre wyższe szkoły stanowe.

Sobotnia Szkoła Polska im. Jana Długosza, prowadzi działalność wielopłaszczyznową i działa od 2009 roku pod patronatem Stowarzyszenia Polaków w Hiszpanii “Klub WAWEL” w Madrycie-Vicalvaro. Poza standardowym programem nauczania, zajmuje się także działalnością dodatkową: promuje język polski wśród Hiszpanów poprzez zajęcia glottodydatktyczne oraz rozwija zdolności językowe dzieci i młodzieży polonijnej poprzez warsztaty logopedyczne (wymowa i ćwiczenia aparatu fonetycznego) i teatralne (kreatywny i spontaniczny kontakt z mową polską).

Stowarzyszenie Kultury i Języka Polskiego/ The Polish Language and Culture Association (PLCA) to organizacja, której głównym celem jest prowadzenie działalności organizowanie imprez kulturalnych i artystycznych, nie tylko promujących polskie tradycje i kulturę, ale także integrujących Polonię ze społeczeństwem brytyjskim.
Działalność organizacji obejmuje:
– zajęcia w Polskiej Szkole Sobotniej PLCA dla dzieci w wieku od 3 lat do 18 – nauczanie języka polskiego, historii, geografii oraz zajęcia dodatkowe- taniec, drama, plastyka, karate;
– warsztaty językowe, kulturalne i artystyczne dla dzieci i młodzieży;
– poradnię psychologiczną, pedagogiczną i logopedyczna;
– nauczanie języka polskiego jako obcego;
– nauczanie języka angielskiego;
– współpracę z lokalnymi szkołami i organizacjami;
– organizowanie imprez i wycieczek artystyczno-kulturalnych;
Polska Szkoła Sobotnia PLCA to: SZKOŁA OTWARTA, TWÓRCZA i PRZYJAZNA!
Polska Szkoła Sobotnia PLCA w Bedford
tel.: 07935643005
mail: info@polish-culture.com
www: polish-culture.com

„ABC LANGUAGE CLUB” to Polska Sobotnia Szkoła, która powstała z potrzeby serca. Każde dziecko jest dla nas odrębną, bardzo ważną istotą, do każdego podchodzimy w sposób indywidualny, co pozwala na jego wszechstronny i pełny rozwój.

Ucząc wykorzystujemy metodę Montessori oraz metodę Krakowską.

Zabawa, zajęci sportowe oraz inne zajęcia dodatkowe sprawiają, że szkoła staje się miejsce, do którego dzieci pragną powracać.

Polska Szkoła Przedmiotów Ojczystych powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie polskiej społeczności z Bournemouth i okolic na nauczanie przedmiotów ojczystych po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej i pojawieniu sie możliwości swobodnego przemieszczania i osiedlania w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii.
Głównym założeniem Polskiej Szkoły Przedmiotów Ojczystych, zwanej dalej Szkołą Sobotnią lub Szkołą, jest działalność edukacyjna skupiająca się na nauczaniu języka polskiego, historii i geografii Polski w połączeniu z przekazywaniem polskich wartości i tradycji.
bournemouthszkola.wix.com/szkola
Polska Szkoła Sobotnia w Bournemouth
Southbourne Children Centre,
108 Stourvale Road,
Bournemouth
BH6 5JB

Klub edukacyjny „Polak Mały” to alternatywa dla tych dzieci, które z różnych powodów nie mogą uczęszczać do szkół sobotnich. Zajęcia klubowe odbywają się w tygodniu. jako forma zajęć popołudniowych. Dzieci kwalifikowane są do poszczególnych grup wiekowych. Każda grupa spotyka się raz w tygodniu na 1,5 godz.

F