Polskie zajęcia dla dzieci


Polskie zajęcia dla dzieci

Libratus -dziewczynka

Edukacja młodych Polaków przebywających na emigracji jest niezmiernie istotna. Świadczy o tym obowiązek szkolny nakładany na każde dziecko przebywające poza granicami swojego kraju ojczystego. Rodzice, dbający o polską edukację, starają się wysłać swoje dzieci również do polskich szkół stacjonarnych, w których ich pociechy mogą nabywać podstawową wiedzę o języku ojczystym, historii i kulturze. Niestety, ze względu na ich ograniczoną ilość, koszty oraz tradycyjny charakter, który wiąże się z fizyczną obecnością dzieci na zajęciach w godzinach wieczornych lub dniach weekendu, część młodych Polaków nie może do nich przystąpić. Rodzice, często mający niewielką ilość wolnego czasu, nie są w stanie pogodzić swojego harmonogramu z planem lekcji ich dzieci, a dodatkowa szkoła i obowiązki stają się barierą nie do pokonania.

Naprzeciw tym problemom staje polska szkoła internetowa Libratus. Nasz innowacyjny projekt skierowany jest do wszystkich rodziców i dzieci, dbających zarówno o wykształcenie, jak i zachowanie więzi z Polską. Słuchając o trudnościach i potrzebach Polonii, stworzyliśmy program dbający o efektywną edukację dzieci na emigracji. Nasza szkoła internetowa zapewnia realizację pełnej polskiej podstawy programowej, zdobycie pełnoprawnego państwowego świadectwa, a do tego jest w pełni darmowa.

Doświadczona kadra pedagogiczna opracowała kompletny system materiałów i metod dydaktycznych, które w połączeniu z możliwościami, jakie oferuje szkoła on-line, gwarantują zdobywanie pełnowartościowego polskiego kształcenia. Każdy uczeń Libratusa ma do dyspozycji Internetową Platformę Edukacyjną (IPE), na której mieści się szeroki wybór materiałów dydaktycznych, m.in.:

– scenariuszy lekcyjnych,
– repetytoriów,
– gier,
– animacji,
– filmów edukacyjnych.

Została ona tak opracowana, aby nauka była przyjemnością, materiał edukacyjny łatwo przyswajalny, a nasi uczniowie mieli stały kontakt z językiem i kulturą polską.

Wiemy również, jak ważny jest kontakt dziecka z nauczycielem, dlatego stworzyliśmy Webinaria. Są to lekcje prowadzone na żywo w Internecie przez polskich pedagogów, które pozwalają na nawiązanie interakcji między nauczycielami i naszymi uczniami, a także sprawnego przekazywania i sprawdzania wiedzy.

Wierzymy, że nasz projekt pomaga polskim dzieciom za granicą w nawiązaniu i utrzymaniu więzi ze swoją ojczyzną oraz zapewnia im wyjątkową perspektywę rozwoju naukowego. Natomiast dla rodziców jest to niepowtarzalna możliwość poprowadzenia edukacji swojego dziecka, bez obawy o czas, dostępność i koszta.

Rodziców, którzy chcą zapisać dzieci do projektu zapraszamy do rejestracji na www.libratus.edu.pl/zapisy2016

F