POLSKA SZKOŁA ZA GRANICĄ – JAK TO DZIAŁA?

Dwujęzyczność jest coraz częściej docenianą umiejętnością na całym świecie. Dla rodziców bardzo istotne jest jednak nie tylko posługiwanie się przez dziecko ich ojczystym językiem, ale również znajomość tradycji i kultury danego kraju. Zdarza się, że rodzina planuje powrót do Polski i chciałaby zapewnić możliwość powrotu do polskiego systemu edukacji swoim dzieciom, bez żadnych komplikacji. Polska Szkoła Libratus umożliwia to wszystko!

Jak wygląda nauka?

Edukacja w polskiej szkole online Libratus jest bardzo wygodna i skuteczna. Każdy uczeń może przyswajać wiedzę w dowolnym miejscu i dogodnej porze dnia. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy z Was ma wiele innych obowiązków, dlatego też dajemy Wam możliwość dopasowania nauki do swojego trybu życia. Dzieci otrzymują dostęp do Internetowej Platformy Edukacyjnej, na której znajdują się materiały, zgodne z podstawą programową. Uczniowie mogą znaleźć na niej bogate i angażujące materiały edukacyjne, przygotowane przez nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem, zaś rodzice – wiele przydatnych informacji na temat wychowania, psychologii i nauki.

Egzaminy – jak przebiegają?

Egzaminy klasyfikacyjne odbywają się pod koniec roku szkolnego. Obejmują zakres materiału z pełnej podstawy programowej z każdego przedmiotu nauczanego w danej klasie. Przykładowo, w klasie pierwszej są to edukacja wczesnoszkolna i język angielski. Egzamin z każdego przedmiotu odbywa się w formie ustnej oraz pisemnej. Niektóre szkoły oferują możliwość zdawania egzaminów we wcześniejszych miesiącach oraz w formie online.

Jak się zapisać?

Rekrutacja do Libratusa jest niesamowicie łatwa. Wystarczy wypełnić formularz zapisu, znajdujący się na naszej stronie. Przyjmujemy dzieci w wieku od 6 do 14 lat, których rodzice posiadają polskie obywatelstwo. Jeżeli mały uczeń nie ma wyrobionych polskich dokumentów, nie musisz się przejmować. Jeśli jeden z rodziców ma polskie obywatelstwo, zgodnie z prawem dziedziczenia krwii, dziecko także je nabywa.  Każde dziecko, zapisane do Libratusa, otrzymuje legitymację szkolną, która uprawnia je do korzystania ze wszelkich zniżek uczniowskich.

Polska Szkoła Internetowa to wiele zalet! Nauka w tym trybie to nie tylko niesamowita wygoda, ale również poszerzenie perspektyw dziecka w przyszłości i sprezentowanie mu wielu możliwości.

Masz pytania?

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat szkoły, skontaktuj się z nami