JAK KONTYNUOWAĆ NAUKĘ W POLSKIEJ SZKOLE MIESZKAJĄC ZA GRANICĄ?

dziecko siedzi przy stole i uczy się korzystając z tableta

JAK KONTYNUOWAĆ NAUKĘ W POLSKIEJ SZKOLE MIESZKAJĄC ZA GRANICĄ?

Wielu z Was planuje tymczasowy wyjazd za granicę, jednak pojawia się pytanie: co z edukacją mojego dziecka? Na szczęście, nauka w polskiej szkole jest możliwa dla wszystkich małych Polaków mieszkających nawet na drugim końcu świata! To prawdziwa szansa na utrzymanie kontaktu z językiem polskim i zdobycie wysokiej jakości edukacji. Skorzystaj z polskiej edukacji dzięki Libratusowi – Polskiej Szkole Internetowej. Jak to działa i jak wygląda taka nauka?

Polska szkoła w Twoim domu

W Libratusie nie ma ławek, zadań domowych i sprawdzianów. Z nami dziecko może się uczyć kiedy chce i gdzie chce, bezpłatnie kontynuując naukę w polskim systemie edukacyjnym za granicą. Nauka możliwa jest dzięki zapisaniu dziecka do jednej ze szkół partnerskich Libratusa. Dziecko otrzymuje dostęp do wyjątkowej Internetowej Platformy Edukacyjnej, na której znajdzie przyjazne ćwiczenia z pełnej podstawy programowej, regularne spotkania z nauczycielami oraz materiały przybliżające mu polską kulturę. Ta forma nauki umożliwia naukę w dowolnym miejscu i czasie na całym świecie, nie martwiąc się o różnice czasowe! Na koniec roku uczeń zdaje egzaminy, przeprowadzane w wyjątkowo przyjaznej atmosferze, otrzymuje świadectwo ukończenia klasy – dokładnie takie, jakie otrzymują dzieci w stacjonarnej szkole!

Dlaczego warto kontynuować naukę w polskiej szkole za granicą?

Przeczytaj, dlaczego warto zapisać dziecko do Libratusa!

• Możliwość nauki w dowolnym miejscu i czasie: dziecko z pomocą rodzica samo wybiera, kiedy chce się uczyć – maluch jest rannym ptaszkiem, czy lubi spać do południa? Z nami możecie elastycznie dopasować plan nauki!
  • Kontynuowanie polskiej edukacji: w przypadku krótkoterminowego wyjazdu (na przykład rocznego) dziecko spokojnie kontynuuje naukę zgodnie z polską podstawą programową, dzięki czemu, po powrocie do Polski, nie musi powtarzać klasy, nie odstaje od rówieśników i bez problemu może kontynuować naukę w standardowej szkole!
  • Stały kontakt z ojczyzną: jesteśmy świadomi, że decyzja o wyjeździe za granicę może być trudna, a wielu z Was tęskni za Polską. W Libratusie priorytetem jest pielęgnowanie naszej tradycji i kultury. Uczymy dzieci postawy patriotycznej, przekazujemy najważniejsze wartości naszego kraju, tak aby utrzymać silne więzi z ojczyzną!
  • Kontakt z Polonią: wspólnie z rodzinami tworzymy wyjątkową społeczność Polonii, która mieszka na całym świecie. Wspieramy się nawzajem, dbamy o nasze relacje i pielęgnujemy pamięć o ojczyźnie. Razem tworzymy silne więzi, które pomagają w zaadoptowaniu się w nowym środowisku!

Jak zapisać dziecko do Libratusa?

Rekrutujemy na nowy rok szkolny! Zapisz swoją pociechę do nas, wypełniając formularz. Skontaktujemy się z Tobą i przekażemy wszystkie szczegóły. Wypełniając formularz otrzymasz również darmowy e- book z praktycznymi poradami dla rodzica dziecka dwujęzycznego! Proces zapisu jest bardzo prosty – przez cały czas kompletowania dokumentów towarzyszy ci opiekun, który odpowiada na wszystkie pytania i dba, by wszystko przebiegło sprawnie. Proces finalizowany jest poprzez wysłanie pocztą kompletu dokumentów. I to już wszystko – Libratus czeka na Was we wrześniu!