GDZIE NA FERIE W POLSCE? 5 PROPOZYCJI

gdzie na ferie w Polsce

GDZIE NA FERIE W POLSCE? 5 PROPOZYCJI

Ferie zimowe to doskonała okazja, by gdzieś wyjechać i spędzić przyjemny czas z rodziną czy znajomymi. W Polsce jest wiele atrakcyjnych miejsc, które pozwolą Wam na aktywne spędzenie ferii zimowych. Gdzie warto wybrać się na ferie w Polsce? Zobacz nasze pomysły!

Ferie w Polsce – gdzie warto się wybrać?

Zbliżają się ferie zimowe i zastanawiasz się, jak ciekawie spędzić ten czas ze swoimi dziećmi? Bez względu na to, gdzie mieszkasz i kiedy są ferie zimowe w Twoim kraju, warto rozważyć w tym okresie wyjazd do Polski. Zima w naszej ojczyźnie potrafi zachwycić – szczególnie gdy spadnie śnieg. Jednym z popularniejszych sposobów na spędzanie ferii jest wyjazd na narty. Zimowe szaleństwo na stoku to świetna zabawa zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Gdzie wyjechać na ferie w Polsce?

Zakopane i Kasprowy Wierch

Zakopane to jedno z najbardziej popularnych miejsc w Polsce, szczególnie zimą. Przyjeżdżają tu głównie zapaleni narciarze – Kasprowy Wierch oferuje bowiem trasy zjazdowe w dolinach Gąsienicowej i Goryczkowej o charakterze alpejskim. Dostępne są również trasy o łatwiejszym poziomie trudności, dlatego osoby rozpoczynające swoją przygodę z nartami również znajdą tu coś dla siebie. Na Kasprowy Wierch można wjechać kolejką, gdzie można podziwiać przepiękne tatrzańskie widoki. Atrakcją dla całych rodzin jest lodowisko Tatra Ice położone w sąsiedztwie Krupówek. Wyjeżdżając z dziećmi na ferie, warto odwiedzić również lodowy park rozrywki Snowlandia, w którym znajdziecie takie atrakcje jak Śnieżny Zamek, Śnieżny Labirynt, Igloo z rzeźbami czy Tatrzański Park Edukacyjny.

Białka Tatrzańska – Kotelnica

Są to 2 stacje narciarskie (Kotelnica i Bania), które tworzą jeden z największych kompleksów narciarskich w Polsce. Miejsce to spodoba się zarówno początkującym, jak i zaawansowanym narciarzom. Jest tu wiele tras o łatwym stopniu trudności, więc nawet dzieci i osoby bez doświadczenia mogą spróbować swoich sił. W ośrodku znajdują się karczmy, gdzie można zrobić sobie chwilę przerwy na smaczny posiłek i wypicie czegoś ciepłego. Dodatkowo w okolicy znajdują się termalne baseny, które są idealnym miejscem na relaks.

Karpacz

Karpacz, czyli miejscowość położona w Karkonoszach, to idealne miejsce na aktywny wypoczynek zimowy. Niemal w każdej dzielnicy miasta znajdują się profesjonalnie przygotowane stoki, idealne dla całych rodzin. Dla bardziej zaawansowanych narciarzy przeznaczony jest kompleks narciarski Karpacz Ski Arena położony ​​na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Dzieci też znajdą tu coś dla siebie! Mogą wyszaleć się na górkach saneczkowych, torach do snowtubingu czy torze saneczkowym AlpineCoaster. Jeśli natomiast lubicie jazdę na łyżwach, w Karpaczu czeka na Was otwarte przez cały rok lodowisko syntetyczne.

Szczyrk

Szczyrk to kolejne cieszące się ogromnym zainteresowaniem miejsce na ferie zimowe w Polsce. Miejscowość ta nazywana jest zimową stolicą narciarstwa Beskidów. Znajduje się tu jeden z największych w całym kraju kompleksów narciarskich – Szczyrk Mountain Resort. Miłośnicy narciarstwa mogą też jeździć na stokach Centralnego Ośrodka Sportowego i w ośrodku Beskid Sport Arena. Szczyrk to także doskonałe miejsce na zimowe wędrówki. Znajdują się tu bowiem dwa najwyższe szczyty Beskidów – Skrzyczne i Klimczok. Na uwagę zasługuje również klimatyczny Deptak nad Żylicą, który jest idealnym miejscem na spokojny spacer.

Krynica-Zdrój

Nasza ostatnia propozycja na ferie zimowe w Polsce to Krynica-Zdrój, która jest popularnym miejscem wypoczynkowym dla całych rodzin. Szczególnie chętnie przyjeżdżają tu miłośnicy narciarstwa. W Krynicy znajdują się bowiem liczne stoki narciarskie z wyciągiem krzesełkowym m.in. na Słotwinach czy Słotwinach Arena. Idealnym miejscem dla początkujących jest Góra Parkowa, gdzie zimą działa wyciąg taśmowy i “Kubusiowy Stok”. Góra Parkowa to także doskonałe miejsce do jazdy na sankach. W Krynicy warto też wybrać się na spacer po urokliwym deptaku, wejść na wieżę widokową oraz odwiedzić Muzeum Zabawek “Bajka”, gdzie można podziwiać zabawki z różnych epok i stron świata.

Czy warto spędzić ferie w Polsce?

Zdecydowanie warto! Polska jest pełna ciekawych miejsc, dzięki którym z pewnością nie będziecie nudzić się w ferie. Jeśli na co dzień mieszkacie za granicą, dla Waszych dzieci będzie to doskonała okazja, by odwiedzić najbliższych w Polsce i spędzić z nimi miło czas, na przykład spacerując po górach, jeżdżąc na nartach czy zwiedzając muzea i inne ciekawe miejsca.

Aby Twoje dziecko mogło swobodnie porozumiewać się z bliskimi po polsku, warto dbać o kontakt z językiem na co dzień. Zapisując dziecko do Polskich Szkół Internetowych Libratus, nie tylko będzie mogło uczyć się samego języka, ale również zdobędzie polską edukację. Uczniowie Libratusa otrzymują dostęp do Internetowej Platformy Edukacyjnej, na której znajdują się materiały w postaci interaktywnych ćwiczeń z przedmiotów realizowanych w Polsce. Mogą też uczestniczyć w spotkaniach online z polskimi nauczycielami. Ponadto otrzymują polską legitymację oraz po zdaniu egzaminów – świadectwo państwowe.

Dołącz do Libratusa i pozwól swojemu dziecku na kontakt z językiem polskim i polską kulturą!

• Polregio, 2023. Zimowe ferie rodzinne – 10 atrakcyjnych miejsc w Polsce, do których naprawdę warto się wybrać! <https://polregio.pl/pl/zmysl-podrozowania/10-atrakcyjnych-miejsc-w-polsce-wybierz-sie-tam-na-rodzinne-ferie-zimowe/> [dostęp 05.01.2024]