MIESZKASZ ZA GRANICĄ I PLANUJESZ WAKACJE W POLSCE? 6 MIEJSC, KTÓRE WARTO ODWIEDZIĆ!

wakacje w Polsce - Warszawa

Dla osób mieszkających za granicą wakacje to doskonały czas, by odwiedzić Polskę. To także świetna okazja, by poznać bliżej bogactwo turystyczne naszego kraju. Nasza ojczyzna skrywa wiele pięknych miejsc i ciekawych atrakcji, które warto zobaczyć. Podpowiadamy, gdzie spędzić wakacje w Polsce!

Gdzie na wakacje w Polsce?

Dla polskich rodzin mieszkających za granicą wakacje w Polsce są nie tylko okazją do odwiedzenia swoich bliskich, ale także do odkrycia atrakcji turystycznych. Dla dzieci to również możliwość poznania bliżej historii i kultury swojej ojczyzny. Zwiedzając zabytki oraz podziwiając piękno polskiej przyrody, najmłodsi mogą się wiele nauczyć!

Polska oferuje niezwykłą różnorodność krajobrazów – od górskich szczytów po malownicze jeziora i wybrzeże Bałtyku. Dla rodzin z dziećmi oznacza to możliwość wyboru spośród różnorodnych form wypoczynku. Oto lista 6 miejsc w Polsce, które warto uwzględnić w swoim planie podróży!

Warszawa

Podczas wakacji w Polsce zdecydowanie warto odwiedzić stolicę naszego kraju, czyli Warszawę. Spacer po Starym Mieście, wizyta na Zamku Królewskim czy podziwianie zwierząt w warszawskim ZOO to tylko kilka pomysłów na ciekawe spędzenie czasu w tym mieście. Warto wybrać się też na długi spacer do Łazienek Królewskich, gdzie można odpocząć od zgiełku miasta. Dzieciom z pewnością spodoba się też Centrum Nauki Kopernik, gdzie na najmłodszych czekają ciekawe wystawy edukacyjne i fascynujące eksperymenty.

Kraków

Wakacje w Polsce warto spędzić również w Krakowie – niezwykłym mieście z bogatą historią. Obowiązkowym punktem wycieczki jest spacer po malowniczym Rynku Głównym z kościołem Mariackim, Sukiennicami oraz licznymi kawiarniami i restauracjami. Warto odwiedzić też Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Narodowe oraz Rynek Podziemny. W Krakowie znajduje się również kilka kopców, m.in. Kraka, Kościuszki czy Piłsudskiego, z których można podziwiać krajobraz miasta. Z kolei najmłodszym z pewnością spodoba się Park Wodny z licznymi zjeżdżalniami.

Trójmiasto

Jeśli planujesz wakacje w Polsce, koniecznie odwiedź Trójmiasto składające się z Gdańska, Gdyni i Sopotu. W Gdańsku zachwyci Cię piękno Starówki, gdzie znajduje się słynny Długi Targ z zabytkową Fontanną Neptuna oraz Ratusz Głównego Miasta. Gdynia zachęca do spacerów po malowniczych plażach czy zwiedzenia Muzeum Marynarki Wojennej. Natomiast Sopot słynie z najdłuższego molo nad Morzem Bałtyckim, Opery Leśnej oraz Krzywego Domku. Dla miłośników historii polecamy odwiedzenie Westerplatte, czyli miejsca, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa.

Polskie góry

Podczas wakacji w Polsce nie można pominąć polskich gór, które zachwycają nie tylko widokami, ale też różnorodnością atrakcji. W Tatrach można wspiąć się na Kasprowy Wierch, podziwiać Morskie Oko czy spacerować Doliną Kościeliską. Beskidy natomiast oferują piękne szlaki turystyczne, a także urokliwe miejscowości, takie jak Wisła czy Szczyrk. Nie można też zapomnieć o Sudetach, gdzie znajdują się malownicze Karkonosze z najwyższym szczytem – Śnieżką.

Mazury

Mazury to idealne miejsce na letnie wakacje w Polsce. Jeziora, lasy i malownicze krajobrazy zapewniają spokojny wypoczynek. Będąc na Mazurach, warto odwiedzić Giżycko ze słynnym portem, Zamkiem Krzyżackim oraz XIX-wieczną twierdzą Boyen czy też Ełk, gdzie warto wybrać się na rejs po jeziorach. Fanów sportów wodnych zachwycą liczne możliwości do żeglowania, kajakowania czy nurkowania.

Roztocze

Roztocze to prawdziwy skarb polskiej natury. W czasie wakacji warto odwiedzić to urokliwe miejsce. Roztoczański Park Narodowy oferuje liczne szlaki turystyczne, które prowadzą przez gęste lasy i piękne polany. Rezerwat przyrody „Czartowe Pole” obfituje w bogatą roślinność i unikalne formacje skalne. Warto odwiedzić także kapliczkę na wodzie w Zwierzyńcu, zalew w Krasnobrodzie czy Rezerwat Przyrody „Nad Tanwią” w Suścu.

Odwiedź Polskę i pokaż dziecku jego ojczyznę!

Wakacje z dziećmi w Polsce, podczas gdy mieszkacie za granicą, to doskonała okazja, by poznać bliżej swoją ojczyznę. Zachęcamy do odwiedzenia polskich miast, zgłębienia historii naszego kraju i podziwiania pięknej natury. W ten sposób Twoje dziecko nie tylko dowie się więcej o miejscu, z którego pochodzi, ale także poczuje większe przywiązanie do ojczyzny.

Jeśli chcesz zadbać o kontakt Twojego dziecka z polskim językiem i kulturą, zapisz je do Polskich Szkół Internetowych Libratus. Dzięki temu będzie mogło zdobywać polską edukację nawet z drugiego końca świata. Uczniowie Libratusa otrzymują dostęp do platformy, na której znajdują się materiały do nauki z polskiej podstawy programowej. Lekcje składają się z interaktywnych ćwiczeń, gier oraz nagrań audio i wideo. Dzieci mogą też uczestniczyć w zajęciach online z polskimi nauczycielami. Ponadto otrzymują polską legitymację, a po zdaniu egzaminów również świadectwo państwowe.

Zapewnij swojemu dziecku stały dostęp do polskiej edukacji i zapisz je do Libratusa!

• Nazimek O., 2023, Wakacje w Polsce – gdzie warto pojechać, <https://triverna.pl/blog/gdzie-na-wakacje-w-polsce> [dostęp: 27.03.2024] Niesamowita Polska, 100 pomysłów na wakacje w Polsce, <https://www.niesamowitapolska.eu/blog/ogolna/100-pomyslow-na-wakacje-w-polsce> [dostęp: 27.03.2024]